
Owocnica jabłkowa - w czasie kwitnienia, w górnej części kielicha widoczne są maleńkie brązowe nacięcia długości około 1 mm w miejscu złożenia jaja przez samicę. Po kwitnieniu, na zawiązkach owoców pojawiają się wydłużone ślady żerowania i okrągłe otwory z gruzełkowatymi wilgotnymi odchodami o zapachu pluskwy. Wewnątrz zasiedlonych owoców znajdują się białe larwy.

Miodówka jabłoniowa - wiosną żerujące larwy wysysają soki z pąków, powodują ich osłabienie, więdnięcie, a nawet zasychanie. Wydalane przez owady słodkie, lepkie odchody zwane rosą miodową powodują sklejanie listków i kwiatów. Na pokrytych wydaliną kwiatostanach i młodych liściach rozwijają się grzyby, co osłabia proces fotosyntezy, osłabia wzrost plonowanie i pogarsza jakość owoców.

Miodówka jabłoniowa ceglasta, miodówka jabłoniowa letnia - wiosną larwy miodówek żerują na jabłoni, wysysają sok z pąków i liści, powodują ich osłabienie i więdnięcie.

Pryszczarek jabłoniak - brzegi młodych liści na długopędach i „wilkach” są mocno zawinięte do środka, przebarwione, tkanka pogrubiona, z czasem liście stają się różowawe, po wyjściu larw brązowieją i zasychają. W zwiniętych liściach można znaleźć jaja lub larwy. Zasiedlone liście są silnie zdeformowane i zasychają.