Spis treści
Sezon podatkowy dla większości rozpocznie się 15 lutego i potrwa do 30 kwietnia 2025 roku. Od kilku lat jednak jak zapomnimy złożyć zeznanie podatkowe zostanie ono wysłane automatycznie. To wygodne rozwiązanie chociaż system nie naliczy nam wszystkich ulg z których moglibyśmy skorzystać i zyskać pieniądze.
- Przeczytaj: To musisz odliczyć od podatku na początku 2025 roku. Dzięki temu możesz zyskać pieniądze
Tak rozliczysz PIT w 2025 roku
Tradycyjnie do wyboru mamy dwie formy: wersję papierową i online. Jeśli zdecydujemy się na tradycyjną formę musimy wypełnić formularz, który musimy zanieść lub wysłać pocztą do urzędu skarbowego.
Druga opcja rozliczenia online jest wygodna i szybka. Rozliczając się online wystarczy zalogować się do usługi e-PIT, gdzie czeka wypełniony już formularz, w którym będą wprowadzone już niektóre ulgi, jak np. ulga na dziecko. A my musimy tylko sprawdzić i zatwierdzić PIT. Możemy także wprowadzić ulgi podatkowe do których mamy uprawnienia, jak ulga na IKZE, związki zawodowe czy Internet.
Tyle pieniędzy zyskasz z rozliczenia podatków w 2025 roku
Rozlicz podatki tak aby zyskać jeszcze pieniądze. Skorzystaj nie tylko z tych ulg, które zostaną wprowadzone automatycznie. Sprawdź co jeszcze możesz odliczyć w 2025 roku. Szczegóły w galerii poniżej:
Zwrot z podatku
Zwrot z podatku dostaniemy szybciej jeśli rozliczymy się przez Internet. Czas na zwrot to do 45 dni, ale zwyczajowo są one realizowane dużo szybciej. Pieniądze ze zwrotu w kwotach do 5 tys. złotych trafią do podatników już po kilku dniach od złożenia zeznanie. W przypadku rozliczenia tradycyjnego urząd ma do 90 dni na przekazanie zwrotu. Oczywiście w większości przypadków przelewy na konto podatników trafiają dużo szybciej.
Dopłata do podatku
Dla jednych to okazja odzyskania nadpłaconych składek podatku, dla innych konieczność dopłaty do podatku. W przypadku dopłaty do podatku mamy czas na przekazanie jej do urzędu skarbowego do 30 kwietnia. Późniejsza zapłata obciążona będzie dodatkowo koniecznością naliczania odsetek podatkowych za zwłokę (tzw. zaległość podatkowa).