Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczelnie kuszą studentów nowościami

(ea)
Budynek UKW przy ul. Poniatowskiego w Bydgoszczy.
Budynek UKW przy ul. Poniatowskiego w Bydgoszczy. AGW
Nanobioinżynieria, coaching, branding, andragogika, International business - to tylko niektóre z propozycji uczelni z regionów dla kandydatów na studia.

Kierunków i specjalności o obco brzmiących nazwach, często niezrozumiałych dla laików jest coraz więcej. Uczelnie chcą tym samym uatrakcyjnić i uaktualnić swoją ofertę, a tym samym przyciągnąć kandydatów.

Na przykład, na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy od nowego roku akademickiego będzie można studiować innowacyjność i zarządzanie sferą publiczną. - Absolwenci tego kierunku przygotowani będą do pełnienia roli liderów w organizacjach, firmach i społecznościach lokalnych - mówi dr Wojciech Jurkiewicz z Instytutu Nauk Politycznych UKW. Do wyboru są trzy specjalności: branding (zarządzanie marką), coaching (coach pomaga innym w rozwoju osobowości, zawodowym itp.), strategie rozwoju lokalnego i regionalnego.

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy otwiera cztery nowe kierunki m.in. nanobioinżynierię. - To kierunek unikatowy i jedyny tego rodzaju w Polsce - podkreśla dr Mieczysław Karol Naparty, rzecznik Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Jego absolwenci będą wyposażeni w wiedzę z zakresu różnych dziedzin, m.in. matematyki, materiałoznawstwa, fizyki, biologii, chemii, bioinżynierii roślin. Dzięki temu będą mogli znaleźć pracę w przemyśle.

UTP chce też kształcić fachowców w dziedzinie zoofizjologii. Będą oni przygotowani m.in. do prowadzenia terapii zwierząt udomowionych, nieudomowionych, egzotycznych. - Dotychczas w Polsce nie prowadzono kształcenia w tym zakresie - informują na uczelni.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Sztuk Pięknych otwiera sztukę mediów i edukację wizualną. - Będzie to połączenie klasycznych studiów plastycznych z nowoczesnym kształceniem w zakresie mediów i multimediów - wyjaśniają na UMK. Toruński uniwersytet uruchamia też kierunek, którego dotychczas nie było na polskich uczelniach: studia menedżersko-finansowe.

Niepubliczne też

Wyższa Szkoła Bankowa w Bydgoszczy przygotowała dwie nowości: prawo w biznesie oraz psychologię w biznesie.

Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy proponuje studentom od października m.in. programowanie i technologie www, fitness i poradnictwo dietetyczne, a także International business (tutaj student może otrzymać dyplom WSG i zagranicznej uczelni partnerskiej).

Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa zaprasza do studiowania andragogiki z edukacją gerontologiczną. Osoba, która skończy te studia będzie mogła prowadzić zajęcia zarówno z dziećmi, jak i z osobami starszymi

Czytaj e-wydanie »
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska