Na ten moment jednak PUZ przyjął około 550 osób. Największym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia cieszą się kolejno: pielęgniarstwo, filologia angielska, finanse i rachunkowość. Placówka oferuje jeszcze inne kierunki. Na studiach licencjackich: administrację, pedagogikę, zarządzanie, nowe media i e-biznes. Na studiach inżynierskich: mechanika i budowa maszyn, informatyka, inżynieria zarządzania. Studia jednolite magisterskie: prawo oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.
- Mimo demograficznego tsunami nasza uczelnia nie narzeka na brak zainteresowania ze strony kandydatów na studia - informuje Katarzyna Chymkowska z PUZ we Włocławku. - Cieszy fakt, że studia chcą podejmować kandydaci, którzy mają wysokie noty na świadectwie dojrzałości.
We Włocławku chętnie też studiują obcokrajowcy, na PUZ w ramach programu Erasmus+. Studia. W semestrze studia rozpoczną czterdzieści trzy osoby, pochodzą głównie z Turcji. Najczęściej studiują filologię angielską, zarządzanie, pielęgniarstwo i pedagogikę.
PUZ zainaugurowała rok akademicki 7 października. Kujawska Szkoła Wyższa rozda indeksy nowo przyjętym osobom 19 października, choć rekrutacja trwa do końca października.
- Przemawiał za tym fakt, iż nadal składane są dokumenty na studia, kandydaci dzwonią i przychodzą do biura rekrutacyjnego naszej uczelni - wyjaśnia Monika Jabłońska, rzeczniczka KSW. - Ale już dziś możemy stwierdzić, iż rekrutacja do Kujawskiej Szkoły Wyższej jest lepsza niż w zeszłym roku.
Włocławska szkoła przygotowała w sumie osiemnaście kierunków, siedem licencjackich: - administracja, bezpieczeństwo narodowe, dietetyka, ekonomia, logopedia, pedagogika, pielęgniarstwo. Sześć inżynierskich - bezpieczeństwo i higiena pracy, budownictwo, energetyka, inżynieria mechaniczna, logistyka, transport oraz pięć na kierunkach magisterskich: bezpieczeństwo narodowe, pedagogika, pielęgniarstwo oraz jednolite 5-letnie studia magisterskie na fizjoterapii oraz pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej.
KSW prowadzi rekrutację nie tylko we Włocławku, ale również w Grudziądzu i Nowym Targu. Studenci najczęściej wybierali: energetykę, bezpieczeństwo narodowe, dietetykę i pedagogikę. Na ten moment studia rozpoczyna 1500 osób (na wszystkich kierunkach, w centrali i filiach.
