MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Młodzież I LO we Włocławku bierze udział w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. Przygotowała projekt „Musical Hearts”

OPRAC.:
Joanna Maciejewska
Joanna Maciejewska
Wideo
od 16 lat
Uczennice z I Liceum Ogólnokształcącego we Włocławku są pasjonatkami muzyki i kultury. W roku szkolnym 2023/2024 – w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii – przygotowały projekt „Musical Hearts”, którego celem jest zachęcenie mieszkańców do uczestniczenia w lokalnych wydarzeniach kulturalnych i rozwój twórczości wśród młodych ludzi.

Spis treści

Projekt „Musical Hearts” uczennic LZK we Włocławku

Sześć uczennic z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku, w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii – przygotowało projekt „Musical Hearts”, którego celem jest zachęcenie mieszkańców Włocławka i okolic do udziału w lokalnych wydarzeniach kulturalnych, a także rozwój twórczości wśród młodzieży.

Projekt przygotowały uczennice, które połączyła pasja do muzyki i kultury:

  • Weronika Trzcińska,

  • Łucja Galczak,

  • Amelia Góral,

  • Julia Gołaszewska,

  • Paulina Pawlak,

  • Katarzyna Balcerak (kierownik projektu).

W ramach projektu, uczennic LZK Włocławek brały udział w przygotowaniu szeregu wydarzeń, a kolejne przed nimi – zorganizowały koncerty na terenie Liceum Ziemi Kujawskiej, Domu Dziennego Pobytu w Urszulewie oraz w „Klubie Zazamcze” Browaru B.

- Jednemu z nich nadałyśmy tytuł „Muzyczne Serca Włocławka” i został zorganizowany w całości przez nas. Dochód z tego wydarzenia przeznaczyłyśmy na Polską Fundację Muzyczną, która została naszym partnerem. Kolejne koncerty zaplanowałyśmy na ósmego i dziewiątego kwietnia - w szkołach w Szpetalu Górnym, Kowalu, Fabiankach i SP nr 8 – zdradzają dziewczyny i dodają, że partnerem projektu została też Fundacja „Już jestem” Katarzyny Jaroszewskiej. - Zostałyśmy zaproszone na organizowaną przez panią Kasię galę konkursową, podczas wydarzenia wystąpiły dziewczyny z naszego projektu.

Muzyczne zajęcia dla uczniów z Włocławka i okolic

Uczennice włocławskiego ogólniaka zdradzają, że występy opierają się na muzycznej współpracy: Julia gra na flecie poprzecznym, Amelia na gitarze, Łucja na pianinie i skrzypcach, natomiast Weronika i Łucja osiągają liczne sukcesy wokalne. Tej ostatniej udało się niedawno stworzyć autorski utwór „Pusty Peron”.

- Na terenie trzech szkół we Włocławku przeprowadziłyśmy zajęcia muzyczne, podczas których dzieci i młodzież zapoznawały się z instrumentami, rozwiązywały quizy i kreatywnie spędziły czas. W LZK zorganizowałyśmy imprezę popularyzującą muzykę z lat 80. i 90 – wyliczają uczennice włocławskiej „jedynki”.

Kolejne warsztaty zaplanowano na 10 kwietnia 2024 w Szkole Podstawowej w Kruszynie. Po warsztatach zaplanowano kiermasz ciast i innych wypieków. Dochód przeznaczony zostanie na finalne działania projektowe.

- Poprzez nasze osiągnięcia chcemy motywować młodych ludzi do rozwoju swoich pasji (pokazujemy, że muzyka jest uniwersalną pasją, która sprawia radość każdemu, niezależnie od wieku) i podejmowania własnych inicjatyw społecznych – dodają uczennice I Liceum Ogólnokształcącego we Włocławku.

LZK we Włocławku w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2023

Przypomnijmy, ze I Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku trafiło do czołówki Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2023. LZK z Włocławka znalazło się na dziewiątej pozycji w rankingu i tym samym zajęło drugą notę wśród szkół z województwa kujawsko-pomorskiego.

Przypomnijmy, że jeden z projektów realizowanych w województwie kujawsko-pomorskim otrzymał najwyższą nagrodę Złotego Wilka w kategorii przestrzeń miejska. Był to projekt pięciu uczniów z I LO im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku pt. „SzachMat”. Otrzymał on także Srebrnego Wilka jako najlepszy projekt w województwie kujawsko-pomorskim.

Oprócz „SzachMat”, w 2023 roku w olimpiadzie doceniono także inną akcję LZK – „Rusz Biodrem”. Projekt otrzymał Srebrnego Wilka. Więcej na temat sukcesów I LO we Włocławku w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii, pisaliśmy w poniższym materiale:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska