Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczennice z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

(ea)
Podczas gali w Ministerstwie Finansów w Warszawie
Podczas gali w Ministerstwie Finansów w Warszawie Materiały szkoły
Uczennice Zespołu Szkół Licealnych i Argotechnicznych w Tucholi znalazły się wśród nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie finansowym.

Angelika Januszewska, Grażyna Rybak i Marcelina Narloch wraz z opiekunem Joanną Połom wzięły udział w programie edukacyjnym pod nazwą. „Finan­soaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki”. Konkurs zorganizowało Ministerstwo Finansów.

Zadania konkursowe polegało na stworzeniu projektu inwestycji w ramach lokalnego budżetu do 100.000 zł, którym rozporządzać będą obywatele oraz wypromowanie go w szkole i otoczeniu. Konkurs miał uświadomić młodzieży, że warto płacić podatki i że mamy wpływ na realizowanie różnych inwestycji w swojej gminie.

- Inicjatywą dziewcząt było przeprowadzenie kursu samoobrony, a działanie zyskało nazwę „Twoje bezpieczeństwo w Twoich rękach” - wyjaśnia Joanna Połom. - Pomysł zrodził się z podstawowej ludzkiej potrzeby, jaką jest potrzeba bezpieczeństwa własnego i bliskich.

W tegorocznej edycji konkursu pojawiła się rekordowa liczba projektów, bo aż 179. Jury wybrało 10 najlepszych: pięć ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz 5 ze szkół ponadgimnazjalnych. W tej drugiej puli znalazł się właśnie projekt zespołu „Waleczne” z Tucholi. Uczennice wraz ze swoją nauczycielką odebrały nagrody w ministerstwie, zwiedziły Centrum Pieniądza NBP i spotkały się youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim, który był ambasadorem tegorocznej edycji.

Jak podkreśla Joanna Połom, młodzież z ZSLiA uczestniczy w wielu różnych konkursach i olimpiadach na różnych szczeblach, także międzynarodowych i osiąga w nich sporo sukcesów. Uczniowie rywalizują w różnych dziedzinach, co wynika z kierunków kształcenia, które oferuje ZSLiA. Do kierunków na poziomie technikum należą:

  • - technik ekonomista,
  • - technik obsługi turystycznej,
  • - technik agrobiznesu,
  • - technik architektury krajobrazu,
  • - technik rolnik.

- Kształcimy także młodzież w branżowej szkole I stopnia w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz wielozawodowej - dodaje Joanna Połom.

Gratulujemy sukcesów!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska