Uczennice z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w...

  Uczennice z Zespołu Szkół Licealnych i Agrotechnicznych w Tucholi nagrodzone w ogólnopolskim konkursie

  (ea)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Podczas gali w Ministerstwie Finansów w Warszawie
  1/6
  przejdź do galerii

  Podczas gali w Ministerstwie Finansów w Warszawie ©Materiały szkoły

  Uczennice Zespołu Szkół Licealnych i Argotechnicznych w Tucholi znalazły się wśród nagrodzonych w ogólnopolskim konkursie finansowym.
  Angelika Januszewska, Grażyna Rybak i Marcelina Narloch wraz z opiekunem Joanną Połom wzięły udział w programie edukacyjnym pod nazwą. „Finan­soaktywni. Misja: Budżet. Ogarniamy wydatki”. Konkurs zorganizowało Ministerstwo Finansów.

  Zadania konkursowe polegało na stworzeniu projektu inwestycji w ramach lokalnego budżetu do 100.000 zł, którym rozporządzać będą obywatele oraz wypromowanie go w szkole i otoczeniu. Konkurs miał uświadomić młodzieży, że warto płacić podatki i że mamy wpływ na realizowanie różnych inwestycji w swojej gminie.

  - Inicjatywą dziewcząt było przeprowadzenie kursu samoobrony, a działanie zyskało nazwę „Twoje bezpieczeństwo w Twoich rękach” - wyjaśnia Joanna Połom. - Pomysł zrodził się z podstawowej ludzkiej potrzeby, jaką jest potrzeba bezpieczeństwa własnego i bliskich.

  W tegorocznej edycji konkursu pojawiła się rekordowa liczba projektów, bo aż 179. Jury wybrało 10 najlepszych: pięć ze szkół podstawowych i gimnazjów oraz 5 ze szkół ponadgimnazjalnych. W tej drugiej puli znalazł się właśnie projekt zespołu „Waleczne” z Tucholi. Uczennice wraz ze swoją nauczycielką odebrały nagrody w ministerstwie, zwiedziły Centrum Pieniądza NBP i spotkały się youtuberem Kamilem „Kaluchem” Kalińskim, który był ambasadorem tegorocznej edycji.

  Jak podkreśla Joanna Połom, młodzież z ZSLiA uczestniczy w wielu różnych konkursach i olimpiadach na różnych szczeblach, także międzynarodowych i osiąga w nich sporo sukcesów. Uczniowie rywalizują w różnych dziedzinach, co wynika z kierunków kształcenia, które oferuje ZSLiA. Do kierunków na poziomie technikum należą:
  • - technik ekonomista,
  • - technik obsługi turystycznej,
  • - technik agrobiznesu,
  • - technik architektury krajobrazu,
  • - technik rolnik.


  - Kształcimy także młodzież w branżowej szkole I stopnia w zawodzie mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz wielozawodowej - dodaje Joanna Połom.

  Gratulujemy sukcesów!

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Nasze Dobre 2018