Gazeta Pomorska

Uczniowie z Gniewkowa, Gąsek i Tupadeł poznawały tradycję i zwyczaje łowieckie (zdjęcia)

Uczniowie z ze szkół podstawowych w Gniewkowie, Gąsek (gm. Gniewkowo) i Tupadeł (gm. Inowrocław) uczestniczyli w spotkaniu rekreacyjno-edukacyjnym z

SP w Tupadłach

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/41] Następne

Dzieci z Gniewkowa, Gąsek i Tupadeł wśród mysliwych

Uczniowie z ze szkół podstawowych w Gniewkowie, Gąsek (gm. Gniewkowo) i Tupadeł (gm. Inowrocław) uczestniczyli w spotkaniu rekreacyjno-edukacyjnym z myśliwymi Koła Łowieckiego nr 47 "Diana" w Inowrocławiu i Koła Łowieckiego nr 15 "Lis" w Gniewkowie. Przed domkiem myśliwskim gości powitał głos rogów i sygnał rozpoczęcia polowania. Dzieci miały możliwość zapoznania się z tradycją i zwyczajami łowieckimi. Był konkurs wiedzy o łowiectwie oraz inne konkursy i zabawy.Po trudach turniejowych można było posilić się kiełbaską z grilla , drożdżówkami i napojami. Pobyt w lesie zakończyła uroczystość z udziałem burmistrza Gniewkowa Adama Roszaka, w trakcie której ogłoszono wyniki konkursów, wręczono nagrody i podziękowania a łowczy odegrali sygnał zakończenia łowów.
Wychowawcy dzieci składają serdeczne podziękowania organizatorom za olbrzymie zainteresowanie i świetne przygotowanie bardzo ciekawych zajęć dla dzieci. Szczególne podziękowania kierowane są do dla Radosława i Gronikowskiego z Koła Łowieckiego "Diana" i Jarosława Lewandowskiego z Koła Łowieckiego "Lis".

Polecamy