Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w turnusie naukowym w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu
Czterdzieścioro uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Nr 1 w Brodnicy w dniach 12-16 lipca brało udział w zajęciach organizowanych w laboratoriach biologicznym i chemicznym, pracowniach fizycznej, geograficznej oraz wynalazków, a także na ścieżce edukacyjnej "Orientuj się - ścieżki dorastania" w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Młodzież z powiatu brodnickiego odwiedziła toruńskie planetarium oraz Obserwatorium Astronomiczne w Piwnicach.
Tomasz Wysocki, dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół Nr 1 w Brodnicy przekazał nam, że uczniowie byli bardzo zadowoleni z organizowanych zajęć z fizyki, biologii i chemii. Z brodnickiej szkoły najpierw do udziału w turnusie zakwalifikowani zostali uczniowie z klas o profilach nauk ścisłych, ale po tym, gdy inne szkoły nie wzięły udziału w projekcie i zwolniły się miejsca, to w obozie naukowym udział wzięli także uczniowie z pozostałych klas brodnickiego liceum, z bardzo dobrymi wynikami w nauce. Na turnus uczniowie z "trójki" pojechali ze swoimi nauczycielami biologii i fizyki.
- Młodzież była bardzo zadowolona. Dla nich są to bardzo fajne zajęcia, rozszerzają ich wiadomości. Uczniowie nabywają także nowych kompetencji przy pracy laboratoryjnej
- mówi dyrektor Tomasz Wysocki i dodaje, że obecnie w polskiej szkole jest tylko jedna godzina pracy laboratoryjnej. To zdecydowanie niewiele.
Uczniowie z brodnickiej szkoły w ramach projektu "Region Nauk Ścisłych II - edukacja przyszłości" na turnusie byli także w 2019 r. Wkrótce program dobiegnie końca. Na jego zakończenie zostaną jeszcze zorganizowane dla uczniów zajęcia z informatyki oraz z chemii w kujawsko-pomorskich wyższych uczelniach.
Do III Liceum Ogólnokształcącego w Brodnicy w ramach projektu "Region Nauk Ścisłych II - edukacja przyszłości" trafił nowoczesny sprzęt
W ramach projektu "Region Nauk Ścisłych II - edukacja przyszłości" nie tylko młodzież odniosła korzyści, ale także szkoła, bo trafił do niej nowoczesny sprzęt - komputery, laptopy, nowoczesne przybory matematyczne, tablice interaktywne, w tym taka, z której pisane przez nauczyciela notatki są przesyłane za pomocą programu na telefony uczniów. Jak przekazał nam dyrektor Tomasz Wysocki, szkoła czeka jeszcze na sprzęt do chemii.
- Dobra edukacja jest kluczem do przyszłości. Samorząd województwa wspiera projekty, dzięki którym młodzi ludzie mogą rozwijać swoją wiedzę i umiejętności. To dobra inwestycja na przyszłość, bo wykształceni mieszkańcy są siłą naszego regionu
- podkreśla marszałek Piotr Całbecki.
Projekt "Region Nauk Ścisłych II - edukacja przyszłości" realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Jego budżet to prawie 3 miliony złotych, z czego blisko 2,5 miliona to dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego naszego województwa.
Zobaczcie zdjęcia z turnusu naukowego:
