Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie w gminie Zbiczno w powiecie brodnickim skonstruowali rakietę napędzaną balonem. Zdjęcia

KAK
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie korzystają ze sprzętu kupionego dzięki pozyskanemu dofinansowaniu
Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie korzystają ze sprzętu kupionego dzięki pozyskanemu dofinansowaniu Facebook/Szkoła Podstawowa w Pokrzydowie
Po blisko roku od przekazania, że Urząd Gminy w Zbicznie pozyskał blisko 100 tys. zł na kupno sprzętu do organizacji zajęć matematyczno-przyrodniczych z wykorzystaniem metody eksperymentu, w tym m.in. do doświadczeń, sprzęt ten nie tylko trafił już do Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie, ale udało się w niej nawet zorganizować zajęcia dla uczniów z wykorzystaniem tego sprzętu. W lutym odbyły się dwa zajęcia w ramach projektu "Młodzi naukowcy", podczas których uczniowie m.in. wykonywali doświadczenia i obserwowali preparaty pod mikroskopem.

Holendrzy wykorzystali atak mroźnej zimy, by... pojeździć na łyżwach po zamarzniętych kanałach w Amsterdamie

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie wykonują doświadczenia, a nawet konstruują rakiety z napędem z balonu

O pozyskaniu przez gminę blisko 100 tys. zł dofinansowania na zakup licznych pomocy dydaktycznych przydatnych podczas zajęć z biologii, chemii, matematyki czy przyrody pisaliśmy blisko rok temu w artykule pod tym linkiem. Zgodnie z planem, kupiono i przekazano do Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie m.in. mikroskopy, stół do doświadczeń chemicznych, zestawy preparatów mikroskopowych, elektroskopy, dygestorium, zestaw do badania wody, globusy, zestaw aerometrów, deszczomierz, higrometr, szkielet człowieka 1:1, zestaw szkieletów (ryba, płaz, gad, ptak, ssak), lornetki, zestaw ułamków magnetycznych, klocki przestrzenne, komplety do budowy szkieletów brył, tablicę interaktywną z laptopem, zestawy do elektrolizy i modele atomów.

Pierwsze zajęcia, podczas których uczniowie wykonywali doświadczenia zorganizowane zostały w sobotę, 6 lutego. Uczniowie trzeciej klasy podstawówki poznali historię i budowę mikroskopu, samodzielnie przygotowywali preparaty do badań, a każda z grup zbudowała swój mikroskop. Podczas kolejnych zajęć, w sobotę, 13 lutego uczniowie tworzyli bańki mydlane, napełniali balon bez dmuchania i samodzielnie skonstruowali pojazd oraz rakietę z napędzane balonem.

Z nowych mikroskopów, lornetek, tablicy interaktywnej z laptopem, zestawów do elektrolizy czy modeli atomów korzystają jednak nie tylko uczniowie podczas sobotnich zajęć dodatkowych, ale także pozostali podczas lekcji prowadzonych w szkole.

Pozyskana kwota dofinansowania została także w części przeznaczona na utworzenie w szkole pracowni matematyczno-przyrodniczej wraz z zapleczem, w którym przechowywane są te wszystkie przedmioty.

Dzięki projektowi "Młodzi naukowcy" o wartości ok. 101 tys. zł dofinansowanego w 95 proc. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego także czterech nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Pokrzydowie zostało przeszkolonych z nauczania opartego o metodę eksperymentu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska