https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Udało się szybciej przywrócić ruch na Kapuściskach w Bydgoszczy

Mateusz Mazur
Wczoraj skrzyżowanie al. Wojska Polskiego i Planu 6-letniego zostało otwarte. Udało się tego dokonać miesiąc wcześniej.
Wczoraj skrzyżowanie al. Wojska Polskiego i Planu 6-letniego zostało otwarte. Udało się tego dokonać miesiąc wcześniej. Tomek Czachorowski
Od wczorajszego popołudnia samochody mogą z powrotem przejeżdżać przez skrzyżowanie alei Wojska Polskiego i Planu 6-letniego.

Przypomnijmy, że wcześniej zarząd dróg zakładał, że remont torowiska przy skrzyżowaniu potrwa do końca lipca. Tymczasem już miesiąc wcześniej udało się przywrócić ruch dla kierowców u zbiegu Wojska Polskiego i Planu 6-letniego, choć jeszcze rano trasa była zablokowana.

- W obrębie skrzyżowania będą prowadzone jedynie roboty wykończeniowe, które nie będą miały wpływu na utrudnienia w ruchu kołowym - zapewnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Czytaj: W Bydgoszczy będą dwie nowe linie tramwajowe
Wszelkie prace przy skrzyżowaniu mają zakończyć się do połowy lipca. To o dwa tygodnie wcześniej niż pierwotnie planowano.

Obecnie służby skupiają się przede wszystkim na remoncie torowiska na odcinku od Planu 6-letniego do Łukasiewicza.- Termin zakończenia tych prac ustalono na 31 lipca - informuje Krzysztof Kosiedowski.

Przypomnijmy, że remont na Kapuściskach trwa od początku maja. Najpierw drogowcy remontowali przejazd tramwajowy na wyspie po jej wschodniej stronie, a później po stronie zachodniej. W związku z remontem samego torowiska w dalszym ciągu tramwaje linii nr 7 i 8 będą kierowane na Magnuszewską i Glinki.

Czytaj e-wydanie »

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Michał
No proszę. A jednak można wcześniej było. A tak się drogowcy zapierali że się nie da. Gratuluję tempa. Mam nadzieję że torowisko będzie nowe aż do samej pętli bo tam najbardziej buja tramwajami.
a
anty włocławek

Dlaczego w naszym kraju wciąż używa się zwrotu "udało się"? W powyższym artykule nic się nie udało tylko drogowcy wykonali dobrą robotę przed czasem. "Udało się" automatycznie wskazuje na zaistnienie jakiejś wyższej siły sprawczej, która to siła sprawiła, że robota wykonana została prędzej. Prawda jest taka, że tylko i wyłącznie drogowcy przyczynili się do takiego stanu rzeczy. Więc nie piszmy " Udało się szybciej przywrócić ruch na Kapuściskach w Bydgoszczy"  tylko może "Dzięki dobrej pracy drogowców ruch na Kapuściskach w Bydgoszczy przywrócono szybciej"

Używanie w potocznym języku zwrotu "udało się" w kontekście własnych lub cudzych osiągnięć ma daleko idące negatywne konsekwencje dla naszego społeczeństwa (brak wiary we własne możliwości, cała masa nieudaczników, niedowiarków itp. itd.) Polecam przemyśleć ten temat...

 

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska