UEFA Region's Cup. Kanonada Kadry Kujawsko-Pomorskiego na inaugurację

Marcin Olejniczak (z prawej) udanie zadebiutował w roli selekcjonera Kadry K-P ZPN U-23 Sławomir Wojciechowski
Bardzo dobrze turniej makroregionalny UEFA Region's Cup w Wągrowcu zaczęli piłkarze z naszego województwa. W piątek rozgromili Kadrę Pomorza 9:0.

KADRA K-P ZPN - KADRA POMORSKI ZPN 9:0 (2:0)
Bramki: Łukasz Nowak 4 (66., 68., 75., 86.), Borys Klimczewski (74., 78., 90.), Łukasz Subkowski 2 (35., 44.).
KADRA K-P ZPN: Ostrowski - Tomaszek, Jastrzembski, Delekta, Paczkowski - Feter, Urbański (75. Jurek) - Szczęsny (44. Nowak), Mędlewski (48. Górski), Słupski (70. Strauchman) - Subkowski (63. Klimczewski).

Pierwsza połowa nie zwiastowała takiego okazałego zwycięstwa.
- Na początku rywale przeważali - informuje selekcjoner Marcin Olejniczak. - W 9. min. mieli rzut karny, ale obronił go Dominik Ostrowski. Pierwszą stuprocentową sytuację mieliśmy w 35. min. i od razu wykorzystał ją Łukasz Subkowski po podaniu Darka Słupskiego. Ten duet wypracował też drugiego gola tuż przed przerwą. W 2. połowie nasza przewaga była już duża.
Wszystkie bramki strzelali rezerwowi Łukasz Nowak (Krajna Sępólno Krajeńskie) i Borys Klimczewski (Cuiavia Inowrocław). Ten drugi w ostatniej chwili dołączył do kadry zastępując swojego kolegę klubowego Dawida Janickiego (kontuzja). Klimczewski miał też dwie asysty.
W drugim piątkowym meczu Wielkopolski ZPN pokonał Zachodniopomorski ZPN 2:1. Dziś o godz. 16.30 Kadra K-P ZPN zmierzy się z Kadrą Z ZPN.