Projekt, w którym wolontariusze-latarnicy uczą seniorów stawiania pierwszych kroków w cyfrowym świecie został przedłużony o rok - do końca czerwca 2015 roku.
Do tej pory w województwie kujawsko-pomorskim w blisko 2400 spotkaniach z latarnikami udział wzięło 16 420 osób. Szczególnie są one adresowane do osób w wieku 50+.
Co ciekawe, seniorzy często wchodzą w cyfrowy świat już nie przez stacjonarny komputer, ale laptopa, a ostatnio także tablet.
Czytaj: Latarnicy XXI wieku oświetlają drogę do cyfrowego świata
Na spotkaniach z latarnikami Polski cyfrowej starsi uczą się, jak praktycznie wykorzystać możliwości internetu, załatwić sprawy bez wychodzenia z domu, gromadzić zdjęcia, rozmawiać na Skyp'ie z bliskimi, którzy są za granicą.
Dowiadują się, jak niewyczerpaną skarbnicą wiedzy jest internet, jak dzięki niemu można poszerzyć swoje zainteresowania.
Spotkania z latarnikami z reguły odbywają się w bibliotekach, ośrodkach kultury, sanatoriach.
Jak znaleźć latarnika w swojej okolicy? Trzeba zadzwonić pod numer 14 688 80 12. Tam dowiemy się, kto w pobliżu naszego miejsca zamieszkania jest latarnikiem, dostaniemy do niego kontakt albo dowiemy się, gdzie i kiedy zaplanowane jest najbliższe spotkanie. Warto skorzystać z szansy. namawiamy wnuki, by zachęciły swoich dziadków do korzystania z nowoczesnego sprzętu teleinformatycznego.
Projekt Polska Cyfrowa Równych Szans, w ramach którego działają latarnicy Polski cyfrowej realizuje Stowarzyszenie "Miasta w internecie" i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Czytaj e-wydanie »