W teatrze został uroczyście zainagurowany kolejny semestr Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy. Dołączyło aż 124 nowych seniorów, a w sumie Centrum skupia ich już ponad 300!
- Cieszę się, że ten projekt tak się rozwija i z każdym semestrem przybywa słuchaczy - mówi Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. - Staramy się też uatrakcyjniać ofertę, co jest odpowiedzią na Państwa potrzeby. Tym razem nowości to język migowy i niemiecki. Zostaje także uruchomiony punkt poradnictwa cyfrowego dla seniorów w Marinie.
Po krótkim powitaniu, prezydent Glamowski wygłosił wykład inauguracyjny, w którym mówił o nowym, opracowywanym podziale administracyjnym miasta. Następnie nowym słuchaczom zostały wręczone okolicznościowe "gadżety" związane z MCW.
Polecamy
Uczą się, rozwijają pasje i poznają nowych ludzi
Przed Grażyną Tobolską to kolejny semestr MCW: - Jestem osobą, która lubi być w gronie ludzi. Oprócz zdobywania wiedzy, mam tutaj również możliwość rozwijania pasji jak i poznania nowych ludzi, a są tu bardzo życzliwe osoby. Czekałam też na nowe zajęcia. Wspólnie z koleżanką dałyśmy propozycję, aby ofertę rozszerzyć o język migowy. I jest!
Z kolei do MCW dołącza pierwszy raz Dorota Klementowska, która przyznaje że zawsze chciała robić coś więcej, ale praca jej nie pozwalała. Teraz jest emerytką i ma czas dla siebie. - Fascynują mnie zajęcia ,które są w ofercie: język migowy na który się dostałam i tańce w kręgu. Mam też zamiar wziąć udział w castingu do kółka teatralnego - mówi Dorota Klementowska.
Pani Dorota wspomina, że dwa lata temu miała poważny wypadek. - To był trudny czas... Spełniłam się jako mama, zawodowo również, a tu nagle pustka... Chciałam na nowo poczuć, że gdzieś przynależę. Identyfikowanie się z aktywnymi seniorami jest dla mnie czymś niesamowitym - podkreśla pani Dorota.
W ofercie Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy znalazły się m.in. zajęcia: wokalne, plastyczne, siłownia, aerobik, joga, język angielski, niemiecki, migowy, historyczne z cyklu "Dzieje regionu", gry planszowe.
Czytaj też:
Punkt poradnictwa cyfrowego dedykowany seniorom rusza w Marinie
Nowością jest uruchomienie w Marinie punktu poradnictwa cyfrowego skierowanego do seniorów. To ważny obszar z dziedziny cyberbezpieczeństwa i technologii. Będzie działał w każdy piątek w godzinach 12-14.
- Celem tej inicjatywy jest wspieranie osób starszych w rozwijaniu umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii oraz pomoc w codziennych wyzwaniach związanych z obsługą urządzeń cyfrowych - wyjaśnia Daria Boguszyńska, koordynatorka Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy.
Seniorzy będą mieli możliwość uzyskania indywidualnych porad i wskazówek dotyczących m.in. obsługi smartfonów, komputerów czy korzystania z Internetu. Spotkania z fachowcem odbywać się będą po wcześniejszym umówieniu telefonicznym, dzięki czemu możliwe będzie zapewnienie każdemu uczestnikowi pełnej uwagi i wsparcia.
Wizyty w celu skorzystania z usług punktu poradnictwa cyfrowego należy zgłaszać pod numerem telefonu: 697 701 048.
