Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Unilever w Bydgoszczy inwestuje i zatrudnia [zdjęcia i wideo]

Katarzyna Gliszczyńska [email protected] tel. 52 32 63 210
Marek Głowski, dyrektor zakładu (stoi w środku), wraz z pracownikami prezentuje makietę bydgoskiej fabryki
Marek Głowski, dyrektor zakładu (stoi w środku), wraz z pracownikami prezentuje makietę bydgoskiej fabryki
Bydgoska fabryka podała w środę bardzo dobrą wiadomość - rozbudowuje się i dzięki temu da pracę.

- Planujemy zatrudnić ponad sto osób - wylicza Marek Głowski, dyrektor Unilevera. - Będą to głównie pracownicy produkcyjni, którzy zajmą się obsługą linii pakujących i urządzeń do wytwarzania produktów. Potrzebni będą też inżynierowie. Tym samym załoga powiększy się do ponad 690 osób.

Przeczytaj też: Fabryka Unilevera w Bydgoszczy. 20 lat pierwszej inwestycji w Polsce

Gdzie można szukać ogłoszeń? - Pierwsze informacje o zatrudnianiu pracowników pojawiły się już w internecie - dodaje Głowski. - Do zakładu napłynęło już ponad 300 ofert.

Ociec prać...? Inwestować Unilever kojarzy się mieszkańcom regionu z dawną Polleną, proszkiem do prania i hasłem reklamowym „Ociec prać...?”. Obecnie zakład nie produkuje już proszku. Ostatnie pudełko zjechało z taśmy w 2002 roku.

Zobacz zdjęcia: Unilever inwestuje w Bydgoszczy

Fabryka jest jedną z 60-ciu takich w Europie. Dziś zajmuje silną pozycję na rynku kosmetycznym. Dostarcza między innymi szampony i odżywki do włosów, pasty do zębów, mleczka do ciała, płyny do kąpieli i kostki toaletowe. Produkty te trafiają do łazienek Polaków, Europejczyków a nawet dalej - do Australii, USA, RPA, Arabii Saudyjskiej, Izraela, Wietnamu i Indii.

23 miliony euro Koncern w Bydgoszczy działa od 20 lat, a sama fabryka skończyła już 80. Mimo wieku, nie myśli o emeryturze. Wprost przeciwnie, rozbudowuje się. Najnowsza inwestycja kosztować będzie 23 miliony euro. To około 100 milionów złotych.

Zobacz wideo »

- Obejmuje ona zarówno infrastrukturę, budynki fabryczne, jak i park maszynowy - mówi dyrektor fabryki. - To największe przedsięwzięcie w ponad 20-letniej historii zakładu Unilevera w Bydgoszczy. Przewyższa ona nawet wartość zakupu fabryki w 1991 roku.

Budynek produkcyjny zajmie dwie kondygnacje. - Parter będzie częścią logistyczną - opisuje Głowski. - Tu będziemy odbierali surowce i opakowania do produkcji, a także pakowali asortyment w palety. Na piętrze zainstalujemy nowe linie pakujące i rozlewające. A nad pakownią zainstalujemy nowoczesne „miksery” do wytwarzania produktów.

Rozbudowa umożliwi zwiększenie produkcji. Obecnie wychodzi z niej 190 milionów sztuk różnych wyrobów rocznie. Docelowo ma być ich 340 milionów i więcej.

To jeszcze nie koniec Dyrektor Unilevera w Bydgoszczy nie wyklucza kolejnych inwestycji.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska