Unisław Team wicemistrzem kraju U-16

(mona)
Srebrni medaliści z Unisławia
Srebrni medaliści z Unisławia nadesłane
W Unisławiu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-16 w futsalu. Świetnie spisali się w nich gospodarze, którzy zajęli 2. miejsce. Lepsza była tylko Wisła Kraków.

Przez trzy dni o mistrzostwo kraju walczyło 14 drużyn, a wśród nich Unisław Team. Podopieczni Jerzego Siemienieckiego w grupie eliminacyjnej zajęli 2. miejsce. Najpierw ulegli Wiśle Kraków 3:5, a następnie pokonali Red Dragons Pniewy 6:2 i Gryf Radomyśl Wielki 6:0. Unisławianie awansowali do ćwierćfinału, w którym zwyciężyli Kadet Futsal Team 3:0.

Nieudany rewanż z Wisłą

W niedzielę Unisław Team podjął Rekord Bielsko-Biała. Do przerwy był bezbramkowy remis. W 2. połowie miejscowi przegrywali już 0:2, ale zdołali odrobić straty. Dwa cenne gole strzelił Jakub Piotrowski. Mecz zakończył się remisem 2:2 i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Dopiero w szóstej serii o zwycięstwie Unisław Team przesądził gol Oskara Nalaskowskiego (5:4).

W drugim półfinale Wisła Kraków pokonała Hurtap Łęczycę 2:1. W wielkim finale zmierzyli się zatem zespoły z Krakowa i Unisławia. Gospodarzom nie udał się rewanż za eliminacje. Tym razem przegrali 0:2, a oba gole stracili po przerwie.
Brąz przypadł drużynie Rekord Bielsko-Biała, która w meczu o 3. miejsce pokonała Hurtap Łęczyca 5:2 (2:2).

Kolejność końcowa: 1. Wisła Kraków, 2. Unisław Team, 3. Rekord Bielsko-Biała, 4. Hurtap Łęczyca, 5. Kadet Futsal Team, 6. Gwiazda Ruda Śląska, 7. Stal Mielec, 8. UKS Sprinter Kłaj, 9. Red Dragons Pniewy, 10. AF Hesed Tarnów, 11. UKS Futsal Nowiny, 12. Morze Stegna, 13. Heiro Rzeszów, 14. Gryf Radomyśl Wielki.

Unisław Team: Oskar Nalaskowski, Paweł Kaniewski, Jakub Piotrowski, Hubert Sikora, Korol Bednarz, Patryk Zaworski, Jacek Jaśniewski, Tomasz Sawina, Oliwier Moranowski, Bartek Wolski, Bartosz Piotrowski, Szymon Kocieniewski.

Więcej o mistrzostwach w jutrzejszym papierowym wydaniu sportu lokalnego megamutacji Grudziądz.