Urodziny Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk o filmie Kler [wideo]

  Urodziny Radia Maryja. Tadeusz Rydzyk o filmie Kler [wideo]

  zebr. JJ

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Trwają uroczystości związane z 27. urodzinami Radia Maryja. W Toruniu spotkali się sympatycy rozgłośni. Zobaczcie, co ojciec Tadeusz Rydzyk mówił o filmie Kler. Wideo nadesłane przez Czytelnika.
  Na 27. urodziny Radia Maryja 2018 przyjechali do Torunia słuchacze rozgłośni z całej Polski. Główne uroczystości związane z urodzinami rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka odbywają się Arenie Toruń. Wśród gości są m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

  Na początku mszy minister w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski odczytał list od prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na ręce dyrektora Radia Maryja ojca Tadeusza Rydzyka przekazał urodzinowe życzenia i życzenia błogosławieństwa Bożego.

  Podczas swojego przemówienia ojciec Tadeusz Rydzyk zapytał uczestników, kto był oglądał film. Poprosił aby osoby, które widziały film Kler podniosły ręce do góry. Po czym powiedział:

  Katolicy trzymają z katolikami, Polacy trzymają z Polkami. I to będzie normalne. Prawda? I macie tu księży. To który to, który tu z nas pokażcie palcem jest taki, jak na tym filmie Kler?  Kler online [cda, zalukaj]. Zwiastun najnowszego filmu Wojtka Smarzowskiego ponownie na Youtube [wideo]

  Przypomnijmy, że 28 września 2018 roku była kinowa premiera filmu Kler Wojtka Smarzowskiego.

  Film Kler Wojtka Smarzowskiego nie wszedł jeszcze do kin, a już zrobiło się o nim bardzo głośno. Wszystko za sprawą pierwszego zwiastuna filmu Kler, który w poniedziałek pojawił się w serwisie Youtube. Zwiastun szybko zaczął zdobywać popularność wśród internautów. W ciągu zaledwie kilku godzin obejrzało go kilkaset tysięcy osób. Jednak zaledwie dzień po publikacji zwiastuna na Youtube, dystrybutor filmu - Kino Świat - podjął decyzję o usunięciu go z serwisu.

  O czym jest Kler najnowszy film Wojtka Smarzowskiego? Poniżej prezentujemy opis dystrybutora:
  Przed kilkoma laty tragiczne wydarzenia połączyły losy trzech księży katolickich. Teraz, w każdą rocznicę katastrofy, z której cudem uszli z życiem, duchowni spotykają się, by uczcić fakt swojego ocalenia. Na co dzień układa im się bardzo różnie. Lisowski (Jacek Braciak) jest pracownikiem kurii w wielkim mieście i robi karierę, marząc o Watykanie. Problem w tym, że na jego drodze staje arcybiskup Mordowicz (Janusz Gajos), pławiący się w luksusach dostojnik kościelny, używający politycznych wpływów przy budowie największego sanktuarium w Polsce... Drugi z księży – Trybus (Robert Więckiewicz) w odróżnieniu od Lisowskiego jest wiejskim proboszczem. Sprawując posługę w miejscu pełnym ubóstwa, coraz częściej ulega ludzkim słabościom. Niezbyt dobrze wiedzie się też Kukule (Arkadiusz Jakubik), który – pomimo swojej żarliwej wiary – właściwie z dnia na dzień traci zaufanie parafian. Wkrótce historie trójki duchownych połączą się po raz kolejny, a wydarzenia, które będą mieć miejsce, nie pozostaną bez wpływu na życie każdego z nich.

  Czytaj treści premium w Gazecie Pomorskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej
  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  12 Tenorów i wielkie przeboje tysiąclecia w Bydgoszczy!

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

  100. rocznica wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego