Gościem szafarskiej sceny będzie tym razem nietuzinkowa pianistka o ukraińskich korzeniach.
Elena Margolina-Hait pochodzi ze Lwowa, ukończyła z wyróżnieniem studia w petersburskim Konserwatorium oraz na Uniwersytecie Muzycznym w Detmold. Jest laureatką wielu konkursów pianistycznych i kameralnych. Zdobyła m.in. nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Schuberta w Dortmundzie w 1995.
Wykształciła wiele osobowości
Margolina prowadziła klasę fortepianu w Uniwersytecie Muzycznym w Hanowerze oraz Państwowym Uniwersytecie Muzycznym Performing Arts w Stuttgarcie,a także kursy mistrzowskie w wielu krajach. W 2014 roku Elena Margolina rozpoczęła pracę na Uniwersytecie Muzycznym w Detmold jako profesor fortepianu. Dla wielu jej uczniów zetknięcie z wybitna pianistką było początkiem międzynarodowej kariery.
Elena Margolina-Hait współpracowała z wieloma uznanymi orkiestrami, w tym Orkiestrą Symfoniczną WDR, Szkocką Orkiestrą Narodową, Orkiestrą Symfoniczną Radia Berlińskiego oraz Berlińską Orkiestra Symfoniczna.
Wśród nagrań, które dokonała pianistka na szczególne wyróżnienie zasługuje album z Sonatą D 959 Franza Schuberta i Moments musicaux D 780, za który otrzymała nagrodę „Supersonic Prize 2008”.
Cu usłyszymy?
Na szafarskiej scenie Elena Margolina-Hait Partita B-Dur, BWV 825 Johanna Sebastiana Bacha, a także Nokturn op. 27 nr 1 cis-moll op. 45, Fantasie-Impromptu cis-moll op. 66, Impromptu Ges-dur op. 51 oraz Balladę As – dur op. 47 Fryderyka Chopina. Finałem recitalu będzie Sonata G-Dur Op. 78 Franza Schuberta.
Sobotni koncert rozpocznie się o godzinie 17:00 Bilety można rezerwować telefonicznie lub za pomocą elektronicznego systemu rezerwacji na stronie internetowej ośrodka.
