Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

V Forum Malarstwa Polskiego

Informacja nadesłana; Muzeum
fot. muzeum
Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na wystawę Natura Rzeczy - V Forum Malarstwa Polskiego.

Warto zapamiętać

Warto zapamiętać

Wystawa czynna od 29 marca do 25 kwietnia w Ratuszu Staromiejskim

Kurator (koordynacja) - Kazimierz Rochecki

Na wystawie prezentowane będą prace znanych polskich artystów-malarzy, którzy brali udział w V edycji Forum Malarstwa Polskiego, organizowanej pod hasłem Natura Rzeczy we wrześniu 2006r. w Orelcu (warsztaty artystyczne) i w Rzeszowie (sesje naukowe). Pokażemy około 60 obrazów takich twórców jak: prof. art. malarz Stanisław Białogłowicz z Rzeszowa, art. malarz Łukasz Huculak z Wrocławia, prof. art. malarz Janusz Kaczmarski z Warszawy, prof. art. malarz Piotr Klugowski z Torunia, prof. art. malarz Paweł Lewandowski-Palle z Wrocławia, prof. art. malarz Mirosława Rochecka z Torunia, prof. art. malarz Kazimierz Rochecki z Torunia, prof. art. malarz Aleksandra Simińska z Bydgoszczy, prof. art. malarz Wiesław Szamborski z Warszawy, prof. art. Malarz Krzysztof Wachowiak z Warszawy, Joanna Stasiak, Magdalena Rabizo-Birek, Jacek Kawałek, Krzysztof Bochenek..

Zakres działalność twórców Forum najlepiej oddadzą słowa pomysłodawcy Forum Malarstwa Polskiego, pana Kazimierza Rocheckiego:

Co? Gdzie? Kiedy?

Co? Gdzie? Kiedy?

Chciałbyś wiedzieć co jeszcze ciekawego dzieje się w Twoim mieście, czy regionie? Nie czekaj!

Odwiedź nasze kalendarium Co? Gdzie? Kiedy?

Jeśli nie wiemy o jakimś wydarzeniu powiadom nas;)

Sztuka jest dla mnie nierozerwalną częścią życia, a człowiek w nim zajmuje centralne miejsce. Interesuje mnie przede wszystkim jego wnętrze, duchowość, jego natura z dwoistością człowieka. Interesują mnie granice, które człowiek jako osoba i jako gatunek, nieustannie pokonuje i staje "pomiędzy": pomiędzy życiem a śmiercią, wiedzą a wiarą, materią a duchem, pomiędzy dobrem a złem. Moją intencją jest budowanie obrazu aktywnego, zadającego pytania i zdolnego prowadzić dialog. Uważam, że posługując się obrazem, można prowadzić ważne i szczere rozmowy. Obraz może być miejscem spotkania z własnym wnętrzem, zstępowaniem do wnętrza własnej duszy, a jednocześnie otwarciem się na spotkanie z drugim człowiekiem i jego istotą. Dzięki swojej wrażliwości i szczególnym uzdolnieniom artysta ma możliwość tworzyć dzieła, które maja szansę stać się źródłem ożywiającym i rozwijającym wnętrze innych. Dzieła te mogą wskazywać drogę, doskonalić ludzką duchowość, budować wewnętrzną głębię i harmonię, uszlachetniać, uwrażliwiać, uczynić miłość, pobudzać do refleksji, dawać radość, kształtować poczucie estetyczne, łączyć."

Pierwsze spotkanie twórców i teoretyków sztuki, czyli I edycja Forum malarstwa polskiego, miało miejsce we wrześniu 2001 r. w Lesku.

Hasło I edycji brzmiało Malarstwo - sztuka koncepcji. Złożyły się na nią: warsztaty artystyczne, sesja naukowa i wykłady. Kolejne spotkania odbywały się pod hasłami: Malarstwo - obraz duszy; Malarstwo - piękno i dobro; ECCE HOMO. Uwieńczeniem tych spotkań twórczych są wystawy, organizowane w różnych miastach Polski oraz kolejne Zeszyty Forum.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska