VANCOUVER 2010: Justyna Kowalczyk w finale!

(S-G)
Pierwszy półfinał (1,4 km kobiet) wygrała Bjoergen (3.39,3) przed Włoszką Genuin i swoją rodaczką Astrid Uhrenholdt Jacobsen (nie zdołała się przebić do wielkiego finału). W kolei w drugim biegu 1/2 finału pokaz siły zaprezentowała Justyna Kowalczyk.

WSZYSTKO O IO

Polka znów obrała podobną taktykę, jak podczas ćwierćfinału i z najlepszym czasem tej rywalizaji (3.38,0) wygrała przed Olsson, Norweżką Celine Brun-Lie oraz, przeżywającą traumę po upadku podczas rozgrzewki, Majdić. Słowenka, jako Lucky Looser (szczęśliwa przegrana) zdołała (z czasem) awansować (wraz z Norweżką) do finału.

Pófinały mężczyzn (1,6 km) wygrali: Panżinskij przed Pettersenem, Kriukowem i Kazachem Aleksiejem Poltaraninem (wszyscy awansowali do biegu finałowego) oraz Hattestad przed Northugiem (odpadł trzeci zawodnik tego biegu - Joenesson). . Rywalkami Polki w finale będą: Marit Bjoergen, Petra Majdic, Madga Genuin, Celine Brun-Lie i Anna Olsson.

Nasi za burtą

W 1/4 finału mężczyzn zaprezentowało się dwóch Polaków. Krężelok (był 6. w drugim biegu) i Kreczmer (5. lokata w piatym biegu). Obaj odpadli z rywalizacji. W poszczególnych biegach ćwierćfinałowych zwyciężali: Panżinskij (1.), drugi - Norweg Oeystein Pettersen przed Rosjaninem Nikitą Kriukowem (4. czas kwalifikacji), trzeci - Petter Northug jr (Norwegia), lider PŚ (6. miejsce w kwalifikacjach), czwarty - Joensson, piąty - Ola Vigen Hattestad (Norweg miał 3. czas kwalifikacji). Tym razem obyło się bez niespodzianki, bowiem do półfinału (z trzecim czasem 3. biegu ćwierćfinałowego) awansował Johan Kjoelstad (Norwegia), który zajął wysokie, 5. miejsce w eliminacjach. Nadzieja Kanadyjczyków na medal - Devon Kershav był 5. (w drugim biegu 1/4 finału).