HME w lekkiej atletyce. Złoto Haratyka! Awans Wojciechowskiego

Dariusz Knopik
Michał Haratyk do złota mistrzostw Europy na otwartym stadionie dołożył tytuł w hali Andrzej Szkocki
Michał Haratyk został halowym mistrzem Europy w pchnięciu kulą! Paweł Wojciechowski awansował do finału skoku o tyczce. Nie powiodło się Idze Baumgart-Witan, która odpadła w półfinale biegu na 400 m.

W serii wieczornej mieliśmy jeden finał z udziałem Polaka. W pchnięciu kulą wystąpił Michał Haratyk. Polak już w pierwszej próbie uzyskał aż 21,65 m i objął prowadzenie, którego nie oddał do końca. Potem pchnął dwa razy na 21,33 i 21,43. Potem Polak miał spalone pchnięcia.

O finał biegu na 400 m walczyła Iga Baumgart-Witan. Zawodniczce BKS Bydgoszcz nie wyszedł bieg. Słabo wystartowała i goniła rywalki. Po 200 metrach wyszła na chwilę na trzecie miejsce, ale po chwili została wyprzedzona przez dwie rywalki. Na ostatniej prostej Polka chciała zaatakować, ale biegnąca przed nią Włoszka Ayomide Folorunso przewróciła się i Baumgart-Witan musiała wyhamować. Rywalki były już za daleko, by je dogonić. Czas biegaczki BKS to 53,83. W taki sposób prysnęła nadzieja na finał i na medal indywidualny. Bydgoszczance została tylko sztafeta.
Za to w finale wystąpi Justyna Święty-Ersetic, która była druga z czasem 52,85.

W finale skoku o tyczce wystąpi Paweł Wojciechowski. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz w pierwszych próbach pokonał 5,30, 5,50 i 5,60. Na 5,70 miał trzy zrzutki. Tą wysokość pokonał Piotr Lisek i to on wspólnie z Grekiem Emmanouilem Karalisem wygrał kwalifikacje. Wojciechowski jako ósmy czyli ostatni zakwalifikował się do finału. Odpadł Robert Sobera, który zaliczył 5,50 m.

Sofia Ennaoui wywalczyła awans do finału biegu na 1500 m. Polka pobiegła spokojnie. Na ostatnich dwóch okrążeniach zajęła drugą pozycję za Serbką Amelą Terzić. I tak obie dobiegły do mety, wywalczając awans. Ennaoui uzyskała czas 4:16.78.
Klaudia Kardasz awansowała do finału pchnięcia kulą. Polka uzyskala czwarty wynik kwalifikacji. 18,63 m to jej rekord życiowy.

Bardzo dobrze spisała się Klaudia Kardasz, która zajęła 4. miejsce w kwalifikacjach pchnięcia kulą i wystąpi w finale. Polka uzyskała 18,63 m, co jest jej rekordem życiowym.

W eliminacjach na 800 m odpadli Michał Rozmys i Mateusz Borkowski.

Sportowe Wydarzenie Weekendu - odcinek 6: Hokeiści KH Energa Toruń walczą o półfinał.