Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Już po raz siódmy w hali sportowej w Paterku koło Nakła...

VII Puchar Krajny i Pałuk w karate. Najwięcej medali dla klubów z Bydgoszczy i Inowrocławia (zdjęcia)

Już po raz siódmy w hali sportowej w Paterku koło Nakła rozegrany został Puchar Krajny i Pałuk w Karate. W imprezie wzięli udział karatecy z 20 klubów karate z całej Polski. Rywalizacja toczyła się w dwóch konkurencjach: kata i kumite. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęło Stowarzyszenie Sportowe Yamabushi Bydgoszcz (28 złotych medali, 21 srebrnych oraz 40 brązowych), drugie miejsce dla IKSK Inowrocław (28 miejsc na podium, w tym 10 złotych medali). Trzecie miejsce w klasyfikacji dla UKS SHODAN Zduny (14 miejsc na podium, w tym 8 złotych medali). Najlepszą zawodniczką została Julia Rudnicka, a najlepszym zawodnikiem Igor Brzościkowski (oboje z Klubu "YAMABUSHI").

Organizatorem zawodów m.in. Stowarzyszenie Sportowe „YAMABUSHI” pod szyldem którego trenują karate dzieci w Nakle, Ślesinie i Paterku, ale też w Koronowie, Pruszczu, Osielsku, Bydgoszczy i Świeciu. Wśród organizatorów także Urząd Miasta i Gminy w Nakle, Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle oraz Szkoła Podstawowa w Paterku.

Flash INFO, odcinek 10- najważniejsze informacje z Kujaw i Pomorza.