Brodnickie Centrum Caritas gościło 40 mieszkańców województwa lubelskiego. To dzieci w wieku od siedmiu do siedemnastu lat. Młodzi mieszkańcy terenów, które nawiedziła powódź.
- Pierwszy turnus rozpoczął się 26 czerwca. Dzieciaki, choć niechętnie wyjechały w miniony piątek - mówi Agnieszka Kaź-mierkiewicz, szefowa szkolnej bursy w BCC. - Tego samego dnia dotarła do nas kolejna czterdziestoosobowa grupa dzieci m.in. z miejscowości Lucimia, Pio-trkowa w gminie Słubice. Przyjmiemy jeszcze trzecią grupę. Wszyscy chcą przyjeżdżać właśnie do nas - dodaje.
- Jak wyjeżdżaliśmy z domów część budynków była zalana - wspomina Marlena Budniak. - Wszędzie było błoto i straszny smród. Mam nadzieję, że jak wrócimy, będzie to już lepiej wyglądało.
Pierwsi wczasowicze wyjechali już z Brodnicy. Dzięki licznemu gronu sponsorów, którzy zapewnili wiele atrakcji, będą z pewnością mile wspominać czas spędzony w Brodnicy. O pobycie przypominać im będą wyprawki szkolne, które otrzymali w dniu wyjazdu.