"Na razie do ARiMR trafiło 518 wniosków o przyznanie pomocy rolnikom przekazującym swoje gospodarstwa. Nie jest to zapewne liczba ostateczna, ponieważ niektórzy rolnicy mogli zdecydować się na wysłanie dokumentów pocztą i minie trochę czasu zanim trafią one do Agencji", podaje nam ARiMR.
W naborze największa liczba rolników wzięła udział z terenu województwa mazowieckiego (137) i lubelskiego (71). Tylko kilka osób zdecydowało się na to z rejonów woj. lubuskiego (5), małopolskiego (6), warmińsko-mazurskiego (9) oraz zachodniopomorskiego (6).
Pomoc przysługuje według kolejności ustalonej na podstawie liczby przyznanych punktów
Pomoc zostanie przyznana pod warunkiem, że "powierzchnia gospodarstwa utworzonego przez przejmującego, po przejęciu gruntów rolnych od wnioskodawcy, była równa co najmniej średniej powierzchni gospodarstwa rolnego w kraju. Natomiast w województwach, w których średnia powierzchnia gruntów rolnych jest większa niż średnia powierzchnia gospodarstwa w kraju, utworzone gospodarstwo musi osiągnąć powierzchnię co najmniej średniej wojewódzkiej", zaznacza ARiMR.