Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Chełmnie PUP ma dobre wiadomości dla przedsiębiorców

Monika Smól
Monika Smól
Przedsiębiorcy z powiatu chełmińskiego, nie musicie oddawać pożyczek
Przedsiębiorcy z powiatu chełmińskiego, nie musicie oddawać pożyczek Archiwum
W środę weszła w życie Tarcza 4.0. Na pewno ucieszą się przedsiębiorcy, którzy skorzystali z pożyczek - także w Powiatowym Urzędzie Pracy w Chełmnie.

Jeżeli otrzymałeś z Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmnie pomoc w formie niskooprocentowanej pożyczki w wysokości 5 tys. złotych na pokrycie bieżących kosztów działalności gospodarczej i prowadziłeś działalność przez trzy miesiące od jej otrzymania, to nie musisz składać wniosku o jej umorzenie.

Jest świetna wiadomość - pożyczka ta będzie umarzana z urzędu!

Dziś starosta ogłosił także nabór na dofinansowanie części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców będących osobami fizycznymi niezatrudniającym pracowników, a także dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń pracowników i należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorcy, małego i średniego przedsiębiorcy oraz dla organizacji pozarządowych lub podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Od dziś można składać wnioski w chełmińskim pośredniaku. Warunkiem uzyskania wsparcia jest wykazanie spadku przychodów z działalności statutowej. Dofinansowanie może zostać przyznane na okres nie dłuższy niż 3 miesiące.

Trwa głosowanie...

Czy kierunki inżynierskie to przyszłość edukacji?

Wniosek o dofinansowanie należy przesłać w formie elektronicznej korzystając z systemu www.praca.gov.pl w zakładce „Tarcza antykryzysowa". Złożenie go w formie elektronicznej pod warunkiem posiadania kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego nie wymaga wizyty w PUP. Zaleca się, by cały proces ubiegania się o dofinansowanie odbywał się zdalnie, bez potrzeby przychodzenia do Urzędu. Przedsiębiorcy, którzy nie mogą skorzystać z tej formy proszeni są o wypełnienie wniosku https://chelmno.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/tarcza/dofinansowanie i umieszczenie go w skrzynce podawczej przy wejściu głównym do PUP Chełmno w godzinach pracy lub przesłanie pocztą, ale ten sposób złożenia wydłuży procedurę.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Węgry w końcu na TAK, Szwecja wstąpi do NATO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska