Mimo słabego naboru, UMK chce walczyć o studentów, a co za tym idzie rozszerzać ofertę kształcenia.
Pierwsze pomysły zdradził podczas dzisiejszej konferencji prasowej dr Leszek Czaplewski, kierownik ds. dydaktycznych UMK w Grudziądzu: - Przygotowujemy się do uruchomienia studiów podyplomowych oraz Uniwersytetu Dziecięcego.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Mają pomysły na promocję UMK w Grudziądzu
A prof. Włodzimierz Karaszewski, pełnomocnik Rektora ds. Organizacji Wydziału Zamiejscowego UMK w Grudziądzu dodaje: - Z chęcią wyjdziemy naprzeciw działaniom zmierzającym do utworzenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Prestiż grudziądzkiego ośrodka ma podnieść także jego przekształcenie w zamiejscowy wydział. - Mamy na to dwa lata, ale chcemy to zrobić w ciągu roku - podkreśla prof. Karaszewski.
Co to oznacza dla studentów? - To, że władze wydziału będą na miejscu, a także zyskamy "zielone światło" do uruchomienia studiów magisterskich - wyjaśnia prof. Włodzimierz Karaszewski.
UMK ma najdroższe czesne
Tymczasem nadal trwa rekrutacja na zaoczne zarządzanie. Ci, którzy chcą się zapisać, mają czas do 12 października. Rok kosztuje 4.170. Czesne można płacić w ratach.
Jednocześnie jest to najdroższa opłata za studia niestacjonarne w Grudziądzu.
Sprawdziliśmy, ile kosztuje rok w Grudziądzkiej Szkole Wyższej i Wyższej Szkole Demokracji. W pierwszej z wymienionych uczelni studenci mechaniki i budowy maszyn zapłacą 3 tys. zł, a WSD za rok nauki na politologii lub dziennikarstwie także 3 tys. zł.
Czytaj e-wydanie »