W Janowcu Wielkopolskim pobiegło ponad trzysta osób

(szym)
Na podium stoją najlepsze panie tegorocznych biegów: Anastasiya Dashkevich, Switlana Olijnyk oraz Nataliya Lehonkowa.
W Janowcu Wielkopolskim zakończyły się XXVII Biegi im. Tomasza Hopfera. Najszybciej na metę przybiegł Volodymyr Timashov.
Pierwszy na mecie Volodymyr Timashov z Doniecka. Tuż za nim Pawel Olijnyk.

Na starcie do głównego biegu na 10 kilometrów stanęło 322 uczestników. Bieg główny wygrał: Volodymyr Timashov z Doniecka na Ukrainie. Zwycięzca na metę przybiegł z czasem 00:33:04. Był to tegoroczny najlepszy wynik, ale rekord trasy nie został pobity. Na drugim miejscu janowiecką "dychę" zakończył Pawel Olijnyk, także z Ukrainy. Trzecią lokatę zdobył Damian Piernikowski z miejscowości Lubanie.

W klasyfikacji kobiet na najwyższym stopniu kobiet stanęła Anastasiya Dashkevich z białoruskiego Mińska. Na metę przybiegła z czasem 00:37:24. Drugie miejsce zajęła Switlana Olijnyk z Ukrainy, a trzecie miejsce zdobyła jej rodaczka Nataliya Lehonkowa.

W sobotę w Janowcu Wielkopolskim biegali dosłownie wszyscy - od przedszkolaków, przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Po raz drugi ścigali się ze sobą uczestnicy biegu motocyklowego mieszkańców Janowca Wlkp o puchar prezesa zarządu Tibro-jv.