
APOLLO, czyli Baptiste Giabiconi
Pirelli od ponad 40 lat daje wielkim fotografom wolną rękę, zwracając się do nich o uwiecznienie na zdjęciach najpiękniejszych kobiet świata. Na początku cała idea sprowadzała się do stworzenia podarunku motywującego handlowców! Dziś natomiast kalendarz Pirelli awansował do roli cennego obiektu kolekcjonerskiego, stając się jednocześnie symbolem naszej firmy. Każdego roku to oryginalne dzieło sztuki służy jako swoisty barometr do pomiaru trendów w ewolucji wizerunku kobiecości w naszej epoce. Warto wspomnieć pierwsze zdjęcie topless, które ukazało się w 1972 roku, a także przerwę w wydawaniu kalendarza w latach 1974-1984 pod wpływem kryzysu naftowego - historia kalendarza to także kronika naszych czasów. W projekcie brały dotychczas udział największe gwiazdy świata mody, odzwierciedlające ideał urody danego czasu.
W edycji z 2008 r. Patrick Demarchelier uwiecznił Chiny; w wydaniu z 2009 r. Peter Beard nakreślił portret Botswany, a w 2010 r. Terry Richardson przedstawił Brazylię. Kalendarz na 2011 rok jest natomiast ucieleśnieniem twórczego geniuszu Karla Lagerfelda, wszechstronnego artysty i ikony świata mody.
Dzieło Lagerfelda składa się z 36 fotografii przedstawiających 24 różne obiekty, między innymi bogów, herosów i mity. Całość nawiązuje do mitologii Greków i Rzymian, jednej z największych pasji autora kalendarza. Do tego wszystkie zdjęcia są czarno-białe, co nadaje im szczególny charakter i podkreśla piękno ujętych sylwetek.
W prezentowanej edycji występuje 21 głównych bohaterów: 15 modelek, 5 modeli, a także amerykańska aktorka Julianne Moore. Co ciekawe w tym doborowym gronie znalazły się dwie polskie modelki: Magdalena Frąckowiak i Anja Rubik.
Niestety, kalendarza nie można kupić. Aby stać się jego szczęśliwym posiadaczem trzeba najpierw zdobyć uznanie kapituły i zaproszenie do elitarnego grona "godnych" spoglądania na jego kolejne karty.
![W Moskwie zaprezentowano tegoroczną edycję ekskluzywnego kalendarza Pirelli [zdjęcia]](https://d-pt.ppstatic.pl/kadry/k/r/1/2a/bb/55ecc54c2a925_o,size,445x270,q,71,h,0ea60d.jpg)

Iris Strubegger jako ATHENA

FLORA to Elisa Sednaoui

Aktorce Julianne Moore przypadła rola HERY
Czytaj e-wydanie »