W ostatnim meczu w 2023 roku Chojniczanka Chojnice pokonała Akademię ŁKS II Łódź. Kibice obejrzeli pięć goli! Zdjęcia

Monika Smól
Monika Smól
Chojniczanka Chojnice wygrała ostatni mecz II ligi w 2023 roku z Akademią ŁKS Łódź Monika Smól
Chojniczanka Chojnice wygrała sobotni (2.12.2023) mecz z Akademią ŁKS Łódź. To było ostatnie spotkanie II ligi w 2023 roku. Trzy punkt dopisali sobie żółto-biało-czerwoni.

Chojniczanka Chojnice - Akademia ŁKS II Łódź 3:2 (0:1)

Bramki: Antoni Prałat 2. (49., 53.), Wojciech Szumilas (77.) - Oliwier Sławiński (18.), Oskar Koprowski (81.).

Chojniczanka: Damian Primel - Czesław Raburski, Andrias Edmundsson, Sebastian Golak, Dominik Banach - Marcin Kozina (71. Peter Kolesar), Damian Nowacki, Tomasz Mikołajczak (88. Jakub Goliński), Wojciech Szumilas - Alef Firmino (71. Piotr Giel), Antoni Prałat (84. Kacper Korczyc). Trener: Krzysztof Brede.

Akademia ŁKS II Łódź: Michał Kołba - Mateusz Bąkowicz (41. Grzegorz Glapka), Aleksander Ślęzak, Oskar Koprowski, Marcel Wszołek, Antoni Młynarczyk (72. Alan Siwek), Jan Łabędzki, Jakub Pawłowski, Ricardo Goncalves (7. Łukasz Dynel), Anton Fase (46. Mikołaj Lipień), Oliwier Sławiński (86. Aleksander Iwańczyk). Trener: Marcin Pogorzała.

Dla II-ligowych zespołów z 20. kolejką zakończyły się rozgrywki. Chojniczanka ostatnie spotkanie - w tym roku rozegrała na swoim boisku. W sobotę (2.12.2023) podjęła - i pokonała - Akademię ŁKS II Łódź. I był to już trzeci mecz z rundy rewanżowej, czyli wiosennej.

Pierwsza połowa należała do gości, którzy chcieli szybko objąć prowadzenie. I rzeczywiście na pierwszego strzelonego gola kibice długo nie czekali. Tylko piłkę z siatki wyciągał golkiper Chojniczanki - Damian Primel. Nie tak miało być! - słychać było z trybun niezadowolonych kibiców. Do końca pierwszej części zespół trenera Krzysztofa Brede tablica niemiłosiernie pokazywała prowadzenie gości z Łodzi.

Przerwa wiele zmieniła. Zespół z Chojnic wrócił na boisko z szatni odmieniony. Już w 49. minucie chojniczanie wyrównali. Antoni Prałat wpakował piłkę do siatki Michała Kołby. Nie ustała radość z wyrównania, a już pojawiły się powody do kolejnych okrzyków szczęścia - Antoni Prałat dał prowadzenie żółto-biało-czerwonym - w 53. minucie. Wkrótce mogło być 3:1, ale Kołba wybronił główkę Edmundssona. Na taki wynik na tablicy kibice czekali do 77. minuty, gdy na listę strzelców wpisał się Wojciech Szumilas. W nerwowej końcówce, w której rywale z Łodzi dociskali gospodarzy chcąc odmienić wynik gry, raz jeszcze zobaczyliśmy piłkę przekraczającą linię bramki. Tym razem Oskar Koprowski pokonał Damiana Primela. I choć sędzia do podstawowego czasu gry doliczył aż pięć minut - wynik pozostał niezmienny.

Chojniczanka rok 2023 kończy na 5. miejscu w tabeli (z 30 punktami), a Akademia ŁKS II Łódź - na pozycji 8 (z 28 punktami).

Kolejna - 21 kolejka - dopiero w weekend 24-25 lutego 2024 roku. Chojniczanka zagra wówczas na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.