Do konkursu zgłoszono 16 prac. Jury miało problemy, by wybrać najpiękniejszą. Dlatego ostatecznie z atrakcyjnymi nagrodami do swych miejscowości wróciło 6 reprezentacji.
Pierwsze miejsce zajęło sołectwo Pieranie, drugie - KGW Lisewo Kościelne, a trzecie - Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich Gminy Inowrocław, koło Sławęcinek. Specjalne wyróżnienia otrzymały: sołectwo Rojewice-Zawiszyn, KGW Mierogoniewice oraz sołectwo Gnojno.
Panie z Pierania nie ukrywały zadowolenia ze zwycięstwa. Był to bowiem pierwszy konkurs organizowany przez "Czarnoziem na soli", w którym wystartowały.
- Zaangażowanie mieszkańców przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Ludzie znosili do świetlicy przeróżne rzeczy, które mogłyby posłużyć nam do wykonania tej pracy. Wcześniej nie robiłyśmy żadnych jesiennych stroików. Częściej w naszych domach przygotowywało się je na Boże Narodzenie, Wielkanoc czy Wszystkich Świętych. Spróbowałyśmy i opłaciło się. Satysfakcja jest ogromna - wyznaje Wiesława Posadzy, sołtys Pierania. Kuchenka mikrofalowa, którą wygrały, wzbogaci kuchnię świetlicy, która ostatnio przeszła kapitalny remont.
Pierański stroik był nie tylko najpiękniejszy, ale i największy. Do jego budowy wykorzystano między innymi pień uschniętej wierzby, wiklinę, dziką różę, dynię, patisona, hortensję, bluszcz i korale ozdobne. Powstawał przez dwa tygodnie.
- Grupa dziesięciu, dwunastu osób pojawiała się w świetlicy praktycznie co drugi dzień. Wszystko wymagało dużo pracy i wysiłku, ale efekt końcowy w pełni nas usatysfakcjonował - dodaje z uśmiechem pani sołtys.
Z pewnością mieszkańcy Pierania wezmą udział w kolejnych konkursach organizowanych przez "Czarnoziem na soli". Stowarzyszenie obudziło w nich ducha rywalizacji. Jeszcze powalczą więc o najwyższe trofea.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Czytaj e-wydanie »