https://pomorska.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W powiecie brodnickim płonął drewniany dom, budynek gospodarczy oraz instalacja w kotłowni. Było też groźnie wyglądające zdarzenie na drodze

Karina Knorps-Tuszyńska
Minionej doby w powiecie brodnickim doszło do kilku pożarów i groźnie wyglądającego zdarzenia na drodze
Minionej doby w powiecie brodnickim doszło do kilku pożarów i groźnie wyglądającego zdarzenia na drodze Facebook/OSP KSRG Jabłonowo Pomorskie
Strażacy z powiatu brodnickiego od poniedziałku, 11 października do poranka kolejnego dnia wyjeżdżali do gaszenia kilku pożarów, a także do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

W poniedziałek, 11 października ok. g. 14.45 doszło do pożaru nieużytkowanego budynku gospodarczego w Mileszewach w gminie Jabłonowo Pomorskie. Spłonęła słoma znajdująca się wewnątrz budynku. Pożar gasili strażacy z jednego zastępu Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy oraz z trzech zastępów Ochotniczej Straży Pożarnej: w Konojadach, Jabłonowie Pomorskim oraz Zgniłobłotach.

Tego samego dnia ok. g. 15.30 w Najmowie w gminie Zbiczno doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na drodze. Mężczyzna kierujący osobową mazdą uderzył w drzewo odbijając się od niego, a następnie uderzył w drugie drzewo po przeciwległej stronie. Na szczęście, nie odniósł poważnych obrażeń.

Także w poniedziałek o g. 20.30 Państwowa Straż Pożarna w Brodnicy została poinformowana o pożarze budynku jednorodzinnego w Gorzechówku w gminie Jabłonowo Pomorskie. Na miejscu okazało się, że płonęła ściana i dach drewnianego budynku z dachem krytym eternitem. Właścicielka domu opuściła dom jeszcze przed przybyciem straży pożarnej, ale na wszelki wypadek została zbadana przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Pożar do północy gasili strażacy z PSP w Brodnicy oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych w Jabłonowie Pomorskim i Konojadach, a następnie dokonali rozbiórki nadpalonych elementów. Po ugaszeniu ustalono, że spłonęła ściana z elewacją oraz konstrukcja drewniana dachu. Przyczynę pożaru ustalają policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy.

Z kolei we wtorek, 12 października ok. g. 5.45 wskutek zaprószenia ognia przez właściciela domu w Gołkowie w gminie Górzno doszło do pożaru w kotłowni w pobliżu składowanego drewna opałowego. Jak przekazał nam kpt. Krzysztof Natucki, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Brodnicy na skutek pożaru, który przez ponad dwie godziny gasili strażacy z dwóch zastępów PSP w Brodnicy i jednego zastępu OSP w Górznie doszło do spalenia instalacji pieca centralnego ogrzewania.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska