MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W Śliwicach w tym roku mniej pieniędzy dla organizacji

(jw)
W tym roku mniej jest piniędzy dla organizacji pozarądowych.
W tym roku mniej jest piniędzy dla organizacji pozarądowych. freeimages.com
Do 2 lutego do godz. 15 w urzędzie czekają na wnioski od organizacji pozarządowych. W tym roku do podziału jest 60 tys. zł.

To mniejsza kwota niż w zeszłym roku, bo w 2014 r było 75 tys. - Tak ustalono w budżecie i musimy się tego trzymać - informuje sekretarz gminy Piotr Spica. - Podzieliliśmy także trochę inaczej środki, a patrzyliśmy na to, jak w zeszłym roku organizacje składały wnioski, gdzie było największe zapotrzebowanie. Generalnie przybywa organizacji w gminie i chcemy każdego zadowolić, jeśli spełni warunki i złożył odpowiedni wniosek.

I tak, w tym roku najwięcej pieniędzy, bo 45 tys. zł przydzielono na wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej i sportu. Siedem tysięcy na kulturę i sztukę i po cztery tysiące na działalność wspomagającą rozwój wspólnot i społeczności lokalnych oraz działalność na rzecz osób w wieku emerytalnym. W zeszłym roku na te dwie grupy nie było w ogóle środków.

W urzędzie zaznaczają, że złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z przyznaniem środków w tej wysokości, o którą wnioskuje oferent.
Zadania, na które są składane wnioski, powinny być zrealizowane w bieżącym roku i i mają być na rzecz mieszkańców gminy.

3 lutego będzie publiczne otwarcie ofert i w ciągu miesiąca będzie rozstrzygniecie konkursu.

Udzielanie dotacji będzie w trybie jawnym, a do oceny merytorycznej wójt powołał komisję i określił tryb jej pracy.

O wynikach postępowania konkursowego oferenci będą powiadomieni pisemnie. Wyniki będą zamieszczone także na stronie internetowej urzędu w zakładce - organizacje pozarządowe.

Te organizacje, które dostaną dofinansowanie są zobowiązane do sporządzania i składania sprawozdania z wykonywanych zadań.

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska