(ARKL)
i jego Arsenal Londyn zagrają w Marsylii z Olympique.
i jego Arsenal Londyn zagrają w Marsylii z Olympique. fot. Paweł Skraba
We wtorek rozegrano pierwsze spotkania 3. kolejki Ligi Mistrzów.

W meczu na szczycie grupy A włoskie Napoli zremisowało 1:1 z Bayernem Monachium. Faworyzowani Bawarczycy przeważali, ale w wybornych sytuacjach pudłowali. Zawiodła główna strzelba monachijczyków - Mario Gomez. Napastnik Bayernu w pierwszej połowie zmarnował wyśmienitą okazję, a po przerwie jego strzał z rzutu karnego obronił Morgan De Sanctis. W drugim spotkaniu pierwsze zwycięstwo w tegorocznej LM odniósł Manchester City. Popularni "The Citizens" zwyciężyli u siebie 2:1 w pojedynku z Villarealem. Gola na wagę trzech punktów zdobył w 90. minucie Argentyńczyk Sergio Aguero.

Przeczytaj także: Radosław Osuch nie jest już prezesem Zawiszy Bydgoszcz

Pewne zwycięstwo w grupie B zanotowało CSKA Moskwa. Rosjanie po dwóch bramkach Seydou Doumbii i jedne Aleksandarsa Cauny pokonali 3:0 wicemistrza Turcji, Trabzonspor. W ekipie drużyny znad Bosforu zagrało trzech reprezentantów Polski. Cale spotkanie zaliczyli obrońca Arkadiusz Głowacki (żółta kartka - przyp. red.) i pomocnik Adrian Mierzejewski, natomiast napastnik Paweł Brożek zmienił w przerwie meczu Alanzinho. Z kolei Inter Mediolan wygrał 1:0 na wyjeździe z Lille. W składzie mistrzów Francji pojawił się tylko Ludovic Obraniak, który w 74. minucie zastąpił Joe Cole'a.

Wyjazdowe zwycięstwa w grupie C odniosły drużyny Benfiki Lizbona i Manchesteru United. Portugalczycy dzięki bramkom Bruno Cesara i Oscara Cardozo pokonali 2:0 FC Basel. Natomiast "Czerwone Diabły" długo męczyły się z Otelul Galati. Korzystny rezultat dla mistrzów Rumunii utrzymywał się do 64. minucie, gdy Wayne Rooney z rzutu karnego trafił do siatki gospodarzy. Napastnik reprezentacji Anglii przed końcem meczu w podobny sposób przypieczętował zwycięstwo ekipy sir Alexa Fergusona.

W hicie grupy D Real Madryt nie dał większych szans Olympique Lyon. "Królewscy" zwyciężyli na Santiago Bernabeu aż 4:0, a łupem bramkowym podzielili się Karim Benzema, Sami Khedira, Sergio Ramos, a jedno trafienie było samobójczym golem bramkarza Hugo Llorisa. W Zagrzebiu miejscowe Dinamo uległo 0:2 Ajaxowi Amsterdam, dla którego bramki strzelali Derk Boerrigter i Christian Eriksen.

W środę odbędą się następujące mecze: grupa E: Bayer - Valencia, Chelsea - Genk; grupa F: Marsylia - Arsenal, Olympiakos - BVB; grupa G: Porto - APOEL, Szachtar - Zenit; grupa H: AC Milan - BATE, Barcelona - Pilzno. Wszystkie spotkania o godzinie 20:45. Pojedynek Olympiakosu z BVB pokaże Polsat.

Więcej o piłce nożnej, w tym o rozgrywkach Ligi Mistrzów, przeczytasz w "Gazecie Pomorskiej".