MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W tych miastach w Kujawsko-Pomorskiem przybywa mieszkańców. Tam dobrze się żyje? [lista]

OPRAC.:
Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki
Mieszkańcy miast coraz chętniej wyprowadzają się na wieś, najchętniej do gmin podmiejskich. Do tego dochodzą ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna. Świetnie rozwijają się miejscowości leżące w bliskiej odległości dużych miast.  A w jakich miastach w Kujawsko-Pomorskiem przybywa mieszkańców? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii. Oto TOP 10 miast w Kujawsko-Pomorskiem, w których przybywa mieszkańców >>>>
Mieszkańcy miast coraz chętniej wyprowadzają się na wieś, najchętniej do gmin podmiejskich. Do tego dochodzą ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna. Świetnie rozwijają się miejscowości leżące w bliskiej odległości dużych miast. A w jakich miastach w Kujawsko-Pomorskiem przybywa mieszkańców? Odpowiedź znajdziesz w naszej galerii. Oto TOP 10 miast w Kujawsko-Pomorskiem, w których przybywa mieszkańców >>>>Google Street View
Większość miast w Kujawsko-Pomorskiem się wyludnia. Ludzie bowiem coraz chętniej zamieszkują gminy podmiejskie. W naszym regionie są jednak wyjątki, czyli miasta, w których w ostatnich 20 latach przybyło mieszkańców. Poznajcie TOP 10 miast w Kujawsko-Pomorskiem, w których mieszka dziś więcej ludzi niż na początku XXI wieku.

Mieszkańcy miast coraz chętniej wyprowadzają się na wieś, najchętniej do gmin podmiejskich. Do tego dochodzą ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna.

Problem wyludnienia najbardziej odczuwalny jest w miastach. Od końca lat 90. XX wieku mieszkańcy miast bardo chętnie przeprowadzają się na wieś, często tuż za granicę.

- W ostatnich parunastu latach problem spadku liczby mieszkańców dotyczy większości miast w Polsce. Przyczyny takiego stanu rzeczy są wielorakie, ale do najczęściej występujących zaliczane są migracje ludności na obszary podmiejskie, ujemny przyrost naturalny oraz emigracja zagraniczna - czytamy na portalu polskawliczbach.pl.

Portal Polskawliczbach.pl porównał liczbę mieszkańców miast w 2002 i w 2021 roku. Na tej podstawie wskazał najbardziej wyludniające się miasta. Na szczycie rankingu znajdują się te miasta, w których procentowe zmiany okazały się najwyższe.

Oto TOP 3 najbardziej wyludniających się miast w Kujawsko-Pomorskiem:

  1. Lubraniec, powiat włocławski, w 2021 roku było o 13,4% mniej mieszkańców niż w 2002
  2. Dobrzyń nad Wisłą, powiat lipnowski, w 2021 roku było o 12,9% mniej mieszkańców niż w 2002
  3. Nieszawa, powiat aleksandrowski, w 2021 roku było o 12,5% mniej mieszkańców niż w 2002

Świetnie za to rozwijają się miejscowości leżące w bliskiej odległości dużych miast.

- Pod względem łącznej liczby mieszkań (lokali i domów) ukończonych przez wszystkich inwestorów powiat poznański wyprzedził np. Łódź, Rzeszów, Szczecin, Białystok, Lublin oraz Gdynię. Jeżeli chodzi o znacznie mniejszy ludnościowo powiat wrocławski, to w zestawieniu dotyczącym 2019 r. zdystansował on między innymi Białystok, Lublin oraz Gdynię. Bardzo sugestywny jest również fakt, że w ubiegłorocznym rankingu dwudziestu lokalizacji z największą liczbą nieruchomości mieszkaniowych ukończonych przez deweloperów, znajdziemy aż pięć podmiejskich powiatów (poznański, wrocławski, wołomiński, piaseczyński oraz legionowski) - czytamy na forsal.pl.

W latach 2008-2018 liczba mieszkańców wzrosła:

  • w powiecie poznańskim - o 25,3%
  • w powiecie gdańskim - o 27,8%
  • w powiecie bydgoskim - o 15,6%
  • w powiecie toruńskim - o 14,2%

W tych miastach w Kujawsko-Pomorskiem przybywa mieszkańców - lista

A w jakich miastach w Kujawsko-Pomorskiem przybywa mieszkańców? Oto TOP 10 miast w Kujawsko-Pomorskiem, w których przybywa mieszkańców - szczegóły w poniższej galerii.

Nasz ranking sporządziliśmy na podstawie danych opublikowanych na portalu polskawliczbach.pl. Pochodzą one z Głównego Urzędu Statystycznego i przedstawiają stan na 31 grudnia 2021 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tomasz Adamek na gorąco komentuje swój pierwszy występ we freakach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska