
Szpital
To, czy chcemy uwiecznić się w miejscu, w którym cierpią i umierają ludzie, to już kwestia naszej własnej wrażliwości. Należy jednak zachować pełne poszanowanie cudzej prywatności - wszelkie zdjęcia z osobami trzecimi, które nie wyraziły zgody na uwiecznienie, są bardzo niestosowne. Podobnie rzecz ma się z hospicjum.

Miejsca związane z kulturą
Nie tylko selfie, ale w ogóle zdjęcia w kinie, teatrze lub operze podczas filmu lub spektaklu są z reguły zabronione. Chodzi nie tylko o naruszenie praw autorskich w przypadku uwiecznienia fragmentu sztuki, lecz także o to, że fotografowanie przeszkadza innym widzom, a także aktorom na scenie. Szczególnie, gdy zaczniemy używać flesza.

Miejsca ryzykowne
Jeśli doskonały autoportret jest czymś, dla czego jesteśmy w stanie zaryzykować zdrowie, a nawet życie - to bardzo niedobrze. Od października 2011 r. do listopada 2017 r. robiąc selfie na świecie zginęło co najmniej 259 osób. Do największej liczby śmiertelnych wypadków doszło w Indiach, Rosji, Stanach Zjednoczonych i Pakistanie. Najbardziej niebezpieczne selfie to te podwodne, na drugim miejscu zaś uplasowały się selfie drogowe. Czy "doskonałe" zdjęcie jest tego warte?
Here's how this guy snapped the most insane selfie atop Brazil's Christ the Redeemer statue: http://t.co/i1RtEsNqnppic.twitter.com/U3zk1JJw9Y
— VICE News (@vicenews) 2 czerwca 2014