Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W tych sytuacjach sąd może odmówić rozwodu. Mamy listę - jest kilka przesłanek

OPRAC.:
Justyna Trawczyńska
Justyna Trawczyńska
Decydując się na ślub wiążemy z kimś swoje całe życie. Przynajmniej z założenia, bo jak to w życiu bywa różnie. I zdarzają się sytuacje, w których dalsze bycie ze sobą nie jest możliwe. Wtedy para decyduje się na rozwód. To jednak nie jest takie oczywiste, bo sąd może odmówić rozwodu. Jest kilka takich przesłanek. Zobaczcie jakie. Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>>
Decydując się na ślub wiążemy z kimś swoje całe życie. Przynajmniej z założenia, bo jak to w życiu bywa różnie. I zdarzają się sytuacje, w których dalsze bycie ze sobą nie jest możliwe. Wtedy para decyduje się na rozwód. To jednak nie jest takie oczywiste, bo sąd może odmówić rozwodu. Jest kilka takich przesłanek. Zobaczcie jakie. Szczegóły na kolejnych zdjęciach >>>pixabay/zdjęcie ilustracyjne
Decydując się na ślub wiążemy z kimś swoje całe życie. Przynajmniej z założenia, bo jak to w życiu bywa różnie. I zdarzają się sytuacje, w których dalsze bycie ze sobą nie jest możliwe. Wtedy para decyduje się na rozwód. To jednak nie jest takie oczywiste, bo sąd może odmówić rozwodu. Jest kilka takich przesłanek. Zobaczcie jakie.

Rozwód to ostateczność w związku, w którym się nie układa. Jeśli mimo podjętych prób para nie potrafi znaleźć porozumienia zapada trudna decyzja o rozwodzie.

Z definicji rozwód to rozwiązanie ważnego związku małżeńskiego przez sąd na żądanie jednego lub obojga małżonków. Rozwód oprócz śmierci współmałżonka, uznania go za zmarłego i unieważnienia małżeństwa jest jedną z okoliczności kończących małżeństwo [za Wikipedia].

Warto podkreślić, że rozwód można uzyskać tylko ślubu cywilnego. W przypadku ślubu kościelnego rozwód wiąże się tylko z rozwiązaniem małżeństwa w obliczu prawa. Ślub kościelny można jedynie unieważnić, jest to jednak żmudna i trudna procedura.

W 66,6% przypadków powództwo wnosiła kobieta. 80% rozwodów nie kończy się orzekaniem o winie. Prawie cztery razy częściej rozwodzą się mieszkańcy miast niż osoby mieszkające na wsi. Statystyki wskazują, jak dużą grupę wśród rozwodzących się stanowią bardzo młodzi małżonkowie. W 2021 roku 36% rozwodzących się mężczyzn stanowili panowie pomiędzy 25. a 29. rokiem życia, a 44% kobiet panie w wieku 20 do 24 lat.

W tych sytuacjach sąd może odmówić rozwodu. Jest kilka przesłanek

W poniższej galerii sprawdźcie jakie są podstawy aby sąd odmówił rozwodu:

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na pomorska.pl Gazeta Pomorska