Dożynki w Solcu Kujawskim mają charakter gminno-powiatowy. Rozpocznie je msza św., która odprawiona zostanie w sobotę o godz. 14 w kościele pw. św. Stanisława BM przy ul. 23 Stycznia. Stąd korowód dożynkowy przejdzie na boisko treningowe OSiR, gdzie do późnego wieczora trwać będzie zabawa. W programie występy m.in. Patrycji Siwak i zespołu Goose Bumps. Poczęstunek szykuje firma Drobex.
Stary Jarużyn, Samoklęski Duże oraz Grzeczna Panna to gospodarze tegorocznych dożynek gminy Szubin. Impreza odbędzie się w Starym Jarużynie w sobotę 8 bm. Korowód dożynkowy ruszy przez wieś o godz. 13.45. Kwadrans później odprawiona zostanie uroczysta msza św. Część artystyczną rozpocznie około godz. 15.45 koncert orkiestry dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle. Na scenie pojawią się także „Kołaczkowianki”, dzieci ze szkoły tańca oraz grupa The Wild Page.
Goście obejrzeć będą mogli pokaz musztry w wykonaniu klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie, a na finał o godz. 21 Teatr Ognia. Chętni przejechać się będą mogli także bryczką lub obejrzeć wystawę pt. „Historia Poniatówek”.
Więcej wiadomości z Nakła i okolic na www.pomorska.pl/naklo;nf[/a]
W niedzielę 9 bm. jesienna wystawa ogrodnicza w Minikowie połączona z promocją karpia nakielskiego. Warto tu przyjechać na zakupu i degustacje w godz. 10-18.
W niedzielę 9 września atrakcje czekają także w Nowej Wsi Noteckiej. Odbędzie się tu piąta edycja wyścigów traktorów „O złoty tłok”. W programie m.in. wyścigi traktorów i konkurencje sportowe, dmuchany zamek dla dzieci, wesołe miasteczko, stoiska handlowe i gastronomiczne, niespodzianki i wiele atrakcji. Start o godz. 12.
Zobacz wideo: Wszystkie ceny w górę - susza niszczy plony | wzrost cen żywności