Uczestnicy festynu mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji, m.in.: zjeżdżalni, trampoliny, przejażdżek na rodeo. Tradycyjnie gry i zabawy dla uczestników festynu prowadziły trzy utalentowane dziewczyny ze Zbijewa: Kinga Błaszczyk, Paulina Rosiak i Afrodyta Błaszczyk. Dzieci miały możliwość wzięcia udziału w warsztacie plastycznym zorganizowanym przez Marzenę Czerwińską - wychowawczynię świetlicy opiekuńczo-wychowawczej MGOPS wraz z asystentkami rodziny: Eweliną Paszyńską oraz Małgorzatą Sławińską. W czasie warsztatu powstały przepiękne prace odzwierciedlające zbijewskie dęby.
Dodatkową atrakcją była loteria fantowa oraz pokaz motocykli zorganizowany przez Bractwo Miłośników Ziemi Chodeckiej.
Było smacznie
Festyn uświetnił poczęstunek, przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich ze Zbijewa, w ramach którego uczestnicy festynu mogli spróbować rozmaitych smakołyków: ciast, placków na sodce "tzw. pampuchów", kompotu, smalcu, ogórków małosolnych, białego sera, miodu, pierogów, barszczyku z uszkami, pasztecików, parówek w cieście drożdżowym, kanapek.
Impreza odbyła się dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności, której należą się ogromne brawa za wysiłek. Swój wkład w przygotowanie imprezy mili także: Miłośnicy Ziemi Chodeckiej; OSP z Psar oraz OSP z Chodcza i Zespół Szkół im. W. Reymonta z Chodcza. Fesyn sponsorowali i grosza oraz wysiłków na zbożny cel nie poskąpili: Urząd Miasta i Gminy w Chodczu, Bomilla z Włocławka, Halina Kuczmaj, Centrum Handlowe Bis, Jadwiga Fijałkowska, Grzegorz Kościelniak, Kazimierz Powietrzyński, Mirosławow Rosiak, Barbara Turbiak, Tadeusz Walczak, Danuta Warszawska, Grażyna Wojasińska.
Czytaj e-wydanie »