Młodzież gimnazjalna ma tu stworzone warunki do rozwijania swoich
zdolności i zainteresowań
W placówce odbywa się sporo zajęć pozalekcyjnych. Prężnie działa tu koło teatralne, biologiczne i geograficzne. Z inicjatywy nauczycieli z większości przedmiotów odbywają się fakultety. Uczniowie mający problemy z językiem polskim i matematyką uczęszczają na lekcje wyrównawcze. Zapaleni sportowcy należą do klubu "Orlęta".
Młodzi dziennikarze
mogą wykazać się, pisząc do szkolnej gazetki "Małe gimnazjum wielkiego formatu". Dla zainteresowanych prowadzone są dodatkowe zajęcia z języka niemieckiego. Niedawno oddano do użytku nową salę informatyczną. Projekt ten mógł być sfinalizowany dzięki hojności lokalnych biznesmenów i przedsiębiorców. Na ten cel przeznaczono również dochód z balu charytatywnego dla społeczności wiejskiej. W gimnazjum działa też sklepik "Szkolniak".
- Wiele pomysłów udaje się zrealizować dzięki przychylności dyrektora, który jest otwarty na wszelkie inicjatywy i zachęca do działania - mówi Aleksandra Laskowska, nauczycielka języka polskiego aktywnie angażująca się w realizowanie pomysłów młodzieży.
Wciąż nowe pomysły
(ik)
Gimnazjum im. Czesława Miłosza w Nowej Wsi (gmina Ciechocin) tętni życiem, a uczniowie nawet po lekcjach chętnie zostają w szkole. Dlaczego?