Zapisy ruszyły. Najbliższe spotkanie Klubu JiM odbędzie 21 września o 16.00 w Zespole Szkół nr 3 we Włocławku. To najlepsza okazja, aby osobiście zapoznać się z ofertą i zapytać o szczegóły.
- Takie zajęcia są doskonałym uzupełnieniem terapii, świetną formą zajęć grupowych, uwrażliwiają dzieci, a przede wszystkim to twórcze i kreatywne spędzenie czasu – mówi Izabela Piotrowska. – Staramy się też w ten sposób wspierać rodziców w ich niełatwej codzienności. Sami wiemy, że ofert takich zajęć dla dzieci ze spektrum autyzm jest wciąż niewiele. Dlatego zapraszamy wszystkich chętnych. Wystarczy przyjść do klubu na comiesięczne spotkanie klubu w Zespole Szkół nr 3 lub skontaktować się z nami telefonicznie.
Zobacz także: Mamy potencjał, ale odstajemy od najbardziej innowacyjnych województw
Część zajęć odbywać się będzie w Zespole Szkół nr 3 przy ul. Nowomiejskiej 21 – placówce, która od lat wspiera rodziców z Klubu JiM. Tam m.in. zajęcia poprowadzą mistrzowie tańca z zespołu No Name. Swoje obiekty dla rodziców JiM udostępniło również Centrum Kultury Browar B. Co bardzo ważne, przy klubie tworzy się stała grupa wolontariuszy, studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej we Włocławku, która będzie pomagać podczas spotkań i imprez dla dzieci.
Autyzm to duży problem społeczny w Polsce. Diagnozuje się go już u 1 na 100 dzieci. Kluby JiM to miejsca, w których rodzice dzielą się doświadczeniami, wiedzą, radą ale nie tylko: to miejsce, w którym mogą po prostu porozmawiać lub nareszcie spotkać bezwarunkową akceptację i zrozumienie dla wyzwań, z którym przyszło się im mierzyć. W klubach - działając razem - stają się silniejsi. Autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Dzieci z autyzmem nie wchodzą w relacje i interakcje, nie mówią lub mają kłopoty z mówieniem.
Mam Pytanie - rozmowa z mecenasem Michałem Bukowińskim.