Urząd Miasta we Włocławku wychodząc naprzeciw pacjentom w różnym wieku i z różnymi potrzebami, włącza się w realizację regionalnych, a także inicjuje własne programy zdrowotne.
W tym roku są to: miejski program profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) adresowany do dziewcząt urodzonych w 2004 roku (młode pacjentki mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień) oraz dwa programy marszałkowskie, w których uczestniczy Włocławek: "Program wykrywania zakażeń WZW B i C w województwie kujawsko-pomorskim" (bezpłatne badania diagnostyczne krwi) i program profilaktyki zakażeń pneumokokowych wśród dzieci (bezpłatne szczepienia dla maluchów w wieku od 24 do 36 miesięcy).
- Zachęcamy wszystkich do korzystania z bieżącej, bezpłatnej oferty programów zdrowotnych. To doskonała okazja, by zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich - mówi wiceprezydent Barbara Moraczewska.
Zamierzeniem samorządu Włocławka na rok 2017 jest kontynuacja udziału w obecnie realizowanych programach, w planach są ponadto: program profilaktyki jamy ustnej dla dzieci i młodzieży, program profilaktyki grypy dla seniorów oraz - również dla dorosłych - program profilaktyki zakażeń pneumokokowych.
W planach władz miasta jest także udział w projekcie e-zdrowie, którego celem jest budowa regionalnego systemu informatycznego dającego - lekarzom i pacjentom - szerszą możliwość dostępu do danych medycznych.
Wideo: Pogoda na dzień (14.10.2016) | KUJAWSKO-POMORSKIE