Wejście z nowiuteńkimi drzwiami, barierki oraz podjazd, to kolejny etap zmian, które zaplanowano w Pałuckim Centrum Zdrowia w Żninie. Do tej pory, dzięki dofinansowaniu utworzono m.in. nowy blok operacyjny, są też dwie nowe windy.
W lutym br. otwarto z kolei pracownię tomografii komputerowej (inwestorem i świadczeniodawcą jest firma Nestor-Medical z Bydgoszczy - przyp. red.). Przyszedł wreszcie czas, by wejście, jedna ze szpitalnych ikon minionej epoki, też w końcu zmieniło swoje oblicze.
A było to możliwe dzięki dofinansowaniu jakie na ten cel popłynęło z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Realizacja zadania pochłonęła 108 tys. 633 złote. 50 proc. kosztów pokrył szpital, pozostałe 50 proc. to wspomniana dotacja.
Najlepsze artykuły za jednym kliknięciem. Zarejestruj się w systemie PIANO już dziś!
Prace remontowe trwały 2 miesiące (wykonało je Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Reko "z Inowrocławia). - Przy okazji planowanego remontu, zagospodarowaliśmy też tą cześć, w której stały niegdyś automaty do kawy i herbaty - oświadczył Roman Pawłowski, prezes spółki PCZ. Wnęka zostanie wykorzystana na potrzeby pacjentów. 1 października uruchomiona zostanie tam rejestracja dla pacjentów, którzy mają planowo przyjść do szpitala. - Teraz odbywa się to w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, co nie jest zbyt komfortowe - dodał prezes.
Warto zaznaczyć, że przy podjeździe dla niepełnosprawnych nie będą parkować samochody. Zakaz parkowania jest wprowadzony od dzisiaj. Przy okazji prezes PCZ zapewnił nas o planach stworzenia kilkunastu dodatkowych miejsc parkingowych.
Ale to nie jedyne zmiany, jakie szykują się w pałuckiej lecznicy. Przed nami największa z nich. To termomodernizacja budynku szpitala, przychodni specjalistycznych, budynku administracyjnego i ginekologiczno - położniczego. - Zostaną docieplone dachy i ściany oraz wymienione niespełniające standardów okna oraz sieć centralnego ogrzewania z grzejnikami. W bloku B rozpoczął się już demontaż sieci c.o - usłyszeliśmy.
Zarówno prezes PCZ oraz Zbigniew Jaszczuk, starosta żniński zaznaczają, że w związku z planowanymi pracami, pacjentów lecznicy czeka trochę utrudnień, takich jak przenosiny z jednej sali do drugiej.
- Prosimy pacjentów, którzy będą u nas przebywać, by się nie denerwowali, bo tego nie da się uniknąć - powiedział Romam Pawłowski.
Na termomodernizację pozyskano dotację i pożyczkę z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Całkowity koszt zadania to 2 mln 433 tys. złotych (10 proc. tej kwoty to wkład własny powiatu żnińskiego).
Zadanie ma być zakończone do końca maja przyszłego roku.
Czytaj e-wydanie »