Więcej miejsc dla przedszkolaków

Materiał informacyjny RPO
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego przedszkola w Brzozie.
Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę nowego przedszkola w Brzozie.
W październiku odbędzie się nabór wniosków w kolejnym konkursie Regionalnego Programu Operacyjnego, organizowanym z myślą o najmłodszych i ich opiekunach. Po raz kolejny będzie można ubiegać się o środki na tworzenie nowych miejsc i rozszerzenie oferty w przedszkolach.

Podbydgoska Brzoza to największa i najszybciej rozwijająca się miejscowość na terenie gminy Nowa Wieś Wielka. Jej mieszkańcy od lat czekali na budowę nowego przedszkola, które pomieściłoby wszystkie dzieci w jednym, w pełni przystosowanym do tego budynku. Dotąd bowiem samorządowe przedszkole działało w trzech różnych miejscach, m.in. w XIX-wiecznym budynku podawnym lazarecie. Wkrótce się to jednak zmieni.

- Już kolejny raz udało nam się otrzymać wsparcie na rozwój naszego przedszkola. Tym razem przy udziale unijnych środków postawimy nowy budynek - mówi Grażyna Weselska, dyrektor Przedszkola Samorządowego „Jarzębinka”.
Nowe przedszkole będzie większe, nowoczesne i skomunikowane łącznikiem z pobliską szkołą podstawową. Prace już się rozpoczęły. Termin oddania inwestycji do użytku minie 30 czerwca 2018 r., co oznacza, że dzieci z Brzozy będą mogły rozpocząć naukę w nowym budynku już w przyszłym roku szkolnym.

- Dzięki unijnemu wsparciu systematycznie poprawiamy zarówno bazę lokalową, jak i ofertę edukacyjną przedszkoli w całym regionie. Inwestycje w kształcenie, także w kształcenie najmłodszych dzieci, to inwestycje w naszą przyszłość. Zachęcam do kontynuowania tego typu działań - mówi marszałek Piotr Całbecki.

Urząd Marszałkowski ogłosił już kolejny konkurs dla tych, którzy chcą założyć lub rozwinąć działalność w tej sferze usług społecznych. Będzie można pozyskać dotację na tworzenie nowych miejsc w przedszkolach, zakładanie przedszkoli a także na rozszerzenie oferty o zajęcia dodatkowe i wyrównawcze oraz doskonalenie zawodowe nauczycieli. Wnioski o dofinansowanie można będzie składać od 16 do 31 października.

KONKURS napisz i wygraj!

Unia Europejska przekazuje fundusze na przedszkola i żłobki. Jakie zajęcia dodatkowe Twoim zdaniem warto zorganizować dla najmłodszych? Uzasadnij w kilku zdaniach.

1 miejsce - laptop,
2 miejsce - tablet,
3 miejsce - słuchawki bezprzewodowe

Wraz z odpowiedzią prosimy o podanie imienia i nazwiska autora pracy, adresu zamieszkania, telefonu kontaktowego, adresu e-mail oraz zgody na przetwarzanie danych osobowych. Odpowiedzi z dopiskiem „Konkurs - sięgamy
po więcej” można przesyłać pocztą
lub dostarczyć osobiście
(adres: Polska Press Sp. z o. o., Oddział w Bydgoszczy, ul Zamoyskiego 2,
85-063 Bydgoszcz) albo wysłać e-mailem
(e-mail: [email protected])

Na Twoją odpowiedź pisemną o objętości 500-1000 znaków ze spacjami czekamy do 30 września 2017 roku. Praca może zawierać jedno zdjęcie.

REGULAMIN KONKURSU

Marszałkowskie środki unijne na przedszkola INWESTUJEMY W EDUKACJĘ NAJMŁODSZYCH SPRAWDŹ, jakie to proste!

Kto może ubiegać się o wsparcie?
- samorządy
- organizacje pozarządowe
- firmy

Na co można otrzymać dotację?
- tworzenie nowych miejsc w przedszkolach
- zakładanie nowych ośrodków wychowania przedszkolnego
- dostosowanie przedszkoli do potrzeb dzieci niepełnosprawnych
- rozszerzenie oferty o zajęcia dodatkowe i wyrównawcze
- doskonalenie zawodowe nauczycieli

więcej na stronie: www.rpo.kujawsko-pomorskie.pl