Pierwsza część remontu obejmie m.in. rozbiórkę istniejących trybun i budowę nowych, wraz z obiektem spikerki, a także wykonanie oświetlenia i nagłośnienia. Prace powinny zakończyć się w ciągu pięciu miesięcy.
Drugi etap inwestycji zakłada rozbudowę istniejącego budynku o szatnie, wraz z wykonaniem elewacji oraz wyposażeniem pomieszczeń szatni i zaplecza sanitarnego. W tym przypadku wykonawca ma na realizację 480 dni od podpisania umowy.
– Wokół nowego projektu trybun narosło wiele negatywnych emocji – mówi Katarzyna Watkowska, rzecznik prasowa Urzędu Miejskiego w Brodnicy. – Przede wszystkim, poprzedni projekt przewidywał trybuny tylko dla 588 osób. Po konsultacjach z kibicami, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Brodnicy i policją uznaliśmy, że ta liczba jest niewystarczająca, ponieważ na meczach bywa nawet 800 osób.
Materiały polecane:
Aktualny projekt zakłada zwiększenie liczby miejsc do 966 (trybuny zadaszone – 840 miejsc, niezadaszone – 126). Poprzedni projekt przewidywał ciężką konstrukcję z żelbetonu. Obecny to lekka konstrukcja metalowa, która uwzględnia budowę toalet i szatni dla zawodników korzystających zarówno z górnej, jak i dolnej płyty boiska. Poprzedni pomysł przewidywał umiejscowienie szatni i toalet tylko na górnej płycie stadionu.
– Umiejscowienie szatni i toalet w tym miejscu ma niebagatelne znaczenie dla trenujących na dolnej płycie boiska, młodych adeptów piłki nożnej – podkreśla Katarzyna Watkowska. – Pięć razy w tygodniu korzysta z niego codziennie około 500 zawodników, z dwóch klubów piłkarskich – UKS-u GOL Brodnica i BKS-u Sparta Brodnica/Akademia Piłkarska Sparta Brodnica. Specjalnie z myślą o nich oraz o rodzicach powstaną na boisku dolnym zadaszone trybuny, na 84 miejsca.
Budka spikerska ma znajdować się w centralnej części trybun, a każdy z klubów będzie miał swój magazyn w nowym budynku szatni. Łączny koszt modernizacji stadionu wyniesie blisko 6 mln zł. Wykonawcą inwestycji będzie Firmą Ogólnobudowlana Krzysztof Getka.
