Wielki Głęboczek. Mistrzostwa Rejonu Brodnickiego zakończone

(ever)
Zadowoleni uczestnicy zawodów spinningowych
Nad brzegiem jeziora stanęło 30 wędkarzy. Rywalizowali w Mistrzostwach Rejonu Brodnickiego.

W słoneczny, aczkolwiek chłodny ranek brzegi jeziora Wielki Głęboczek w gminie Brzozie, obsiedli miłośnicy moczenia kija. Na konkursowym akwenie zorganizowano zawody spinningowe o Mistrzostwo Rejonu Brodnica i Puchar Prezesa Rejonu.

Do rywalizacji o zwycięstwo w zawodach przystąpiło trzydziestu wędkarzy. Na haczykach wędek pojawiło się wiele gatunków ryb.

- Z tych które chwyciły przynętę, spora część nie została zakwalifikowana do punktacji konkursowej - mówi Jerzy Fijołek, szef brodnickich wędkarzy. - Te ryby, które nie miały wymiaru ochronnego (dla okonia 20 cm, dla sandacza i szczupaka 50 cm), wracały do jeziora.

Mistrzem Rejonu Brodnickiego został Marian Dembek z wynikiem 1110 pkt., który złowi szczupaka (53 cm) i okonia (24 cm). Na drugim miejscu podium stanął Andrzej Rakowski, który mógł się pochwalić złowieniem dwóch okoni, w tym największego w zawodach (26,5 cm). Trzecie miejsce zajął najmłodszy uczestnik zawodów Grzegorz Witkowski (210 pkt.).

Zwycięzca zawodów, prócz zaszczytnego tytułu Mistrza Rejonu, otrzymał także okazały puchar. Zawodnicy z trzech czołowych miejsc otrzymali, prócz dyplomów i medali, cenne nagrody rzeczowe.

- Przygotowaliśmy także niespodziankę dla wędkarzy - dodaje prezes. - Przeznaczona była dla tych, którym się nie powiodło i nic nie złowili. W drodze losowania jeden z nich otrzymał upominek w postaci gry planszowej.

Zawody przygotował Marek Rytka - kapitan sportowy Rejonu Brodnickiego PZW, a sędziował Jerzy Bączkowski, Stefan Janiszewski i Wiesław Dembek.