Konkurs, któremu patronował wójt Błażej Łabędzki, przeznaczony był dla wszystkich mieszkańców gminy Gąsawa. Testy pisało 45 osób. Uczestników podzielono na kilka kategorii - m.in. dorosłych i uczniów. Niestety, w rywalizacji nie wzięli udziału radni.
Test składał się z 25 pytań. Dotyczyły one na przykład: liczby sołectw, pochodzenia nazw miejscowości, historii gminy, stowarzyszeń, architektury, organizowanych imprez turystycznych, czy... policjantów dzielnicowych pracujących na terenie gminy.
- Wśród uczniów musieliśmy zorganizować dogrywki, ponieważ dwoje wykazało się dużą wiedzą i o zwycięstwie rozstrzygnęła dopiero rozmowa - powiedziała Anna Winiecka, która wraz z Aleksandrą Adamską, Izabellą Budzyńską i Grażyną Iwanek zorganizowały test.
W kategorii mieszkańcy gminy Gąsawa pierwsze miejsce zajęła Michalina Kruszelnicka. Drugie miejsce należy do Marleny Jułgi, a trzecie do Agaty Walczak.
W kategorii uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych największą wiedzą o gminie wykazał się Szymon Banaś. Drugie miejsce zajęła Joanna Zajączkowska. Na najniższym stopniu podium konkurs zakończył Krzysztof Kowalczewski.
W gronie najmłodszych uczniów (szkoła podstawowa) zwyciężyła Agnieszka Grajek. Za zajęcie drugiego miejsca nagrodzono Kamila Cichowicza. Trzecie miejsce zajęła Kaja Wendland.
Kiedy komisja sprawdzała testy i na podstawie rozmów wyłaniano zwycięzców dogrywek, na scenie wystąpili uczniowie pierwszych i drugich klas technikum, którzy pokazali „Piyrduśnice” oraz „Czerwonego Kapturka po pałucku”. Na keyboardzie zagrał Jonasz Kasperski z klasy 2 technikum hotelarskiego, a dziewczęta z LO o profilu sportowo - obronnym pokazały musztrę paradną.
***
Pogoda na dziś, wideo: TVN Meteo Active/x-news