
Niedziela Palmowa to pierwszy dzień Wielkiego Tygodnia. Kończy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu i rozpoczyna odliczanie ostatnich 7 dni Wielkiego Postu, który jest oczekiwaniem na Wielkanoc.
Wiele osób zastanawia się, w które dni Wielkiego Tygodnia trzeba iść do kościoła? Czy wiernych obowiązuje codzienne uczestnictwo we Mszy świętej? Kiedy trzeba iść do kościoła? Wyjaśniamy.

NIEDZIELA PALMOWA
Niedziela Palmowa ukazuje opis Męki Pańskiej i wprowadza w tematykę golgoty, tego dnia wierni idą do kościoła, by poświęcić palemki.
- W niedzielę oraz w inne dni świąteczne nakazane, wierni są zobowiązani uczestniczyć we Mszy świętej oraz powstrzymać się od wykonywania tych prac i zajęć, które utrudniają oddawanie Bogu czci, przeżywanie radości właściwej dniowi Pańskiemu oraz korzystanie z należnego odpoczynku duchowego i fizycznego - czytamy w Kodeksie Prawa Kanonicznego.

Wielki Poniedziałek upamiętnia ostatnie chwile Jezusa przed śmiercią na krzyżu. Nie ma obowiązku uczestniczenia we mszach świętych i nabożeństwach

Wielki Wtorek - tego dnia chrześcijanie w kościele słyszą zapowiedź zdrady Judasza i zaparcia się św. Piotra, czyta się też fragment Ewangelii św. Jana o Ostatniej Wieczerzy. Nie ma obowiązku uczestniczenia we mszach świętych i nabożeństwach.