Wielkie emocje w Mogilnie. Pogoń lepsza od lidera ze Świecia!

Szymon Fiałkowski
Lider ze Świecia przegrał w Mogilnie.
Lider ze Świecia przegrał w Mogilnie. fot. Sławomir Wojciechowski/archiwum
W doliczonym czasie gry drużyna Pogoni Mogilno wywalczyła zwycięstwo w meczu 23. kolejki III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej z Wdą Świecie. Wygrana 2:1 była dla zespołu trenera Wiesława Borończyka bardzo ważna.

Ostatnia porażka w Dopiewie 0:4 najwyraźniej wstrząsnęła piłkarzami Pogoni. POGOŃ: Wanecki, Duszyński, Frąszczak (65. Gorgoń), Krajnyk, D.Kempski, Jagielski (65. Plewa), Maciejewski, Kierzek, Kędziora, Czaplewski, K.Szal (78. Mrówczyński).

W środę trener Borończyk nie mógł skorzystać m.in. z Jacka Wojciechowskiego, Jarosława Plewy, czy Tomasza Gorgonia. Na ławce rezerwowych jedynie zasiadł Krzysztof Szal, a za strzelanie bramek byli odpowiedzialni Karol Kopliński oraz Wiktor Mrówczyński.

W pierwszych minutach było dużo walki. Dopiero w 32. minucie gospodarze stworzyli pierwsze poważniejsze zagrożenie bramki Łukasza Zapały, ale Bartłomiej Czaplewski nie zdążył oddać strzału w światło bramki. Osiem minut później, Pogoń już prowadziła, a pewnym strzałem, piłkę w siatce umieścił Przemysław Kędziora.

Na kolejne bramki musieliśmy czekać aż do samej końcówki meczu. Najpierw do wyrównania doprowadzili przyjezdni. W 86. minucie Wda wykonywała kolejny rzut rożny, po dośrodkowaniu w pole karne, najprzytomniej zachował się wprowadzony na plac gry parę minut wcześniej Damian Szczukowski i doprowadził do wyrównania.

W samej końcówce miejscowi rzucili się do frontalnych ataków na bramkę Zapały. Najpierw ostro został powstrzymany Maciejewski. Następnie, po wyrzucie piłki z autu i jej dograniu, bramkę na wagę trzech punktów dla Pogoni strzelił Dawid Kierzek. Goście starali się jeszcze wyrównać, ale obrońcy mogileńskiej jedenastki grali pewnie i nie dopuścili do zagrożenia bramki Waneckiego.

Pogoń Mogilno - Wda Świecie 2:1 (1:0)
Bramki: Przemysław Kędziora 40., Dawid Kierzek 90+2.; Damian Szczukowski 86.
Pogoń (trener Borończyk): Wanecki - Duszyński, Frąszczak (65. Jagielski), Krajnyk, D. Kempski - Kędziora (83. Szyszkowski), Maciejewski, Czaplewski, Kierzek - Kopliński, Mrówczyński (61. K. Szal). Żółte kartki: Kędziora, Kopliński, Czaplewski, Jagielski.
Wda (trener Końko): Zapała - P. Cuper, Urbański, Żurek, Czajkowski (60. Kiełpiński) - Brzeziński, J. Witucki (69. Szczukowski) - Kot, Olszewski, Fredyk (46. Podolski) - Vons.

Żółte kartki: J. Witucki, Podolski.
Sędziował: Arkadiusz Koronka (Gniezno), asystenci: Wojciech Brenk, Mariusz Sikorski.