Wieści z niemieckich torów

(S-G)
W Niemczech rozegrano w weekend ciekawe turniej.

>5. Międzynarodowy turniej w Pfaffenhofen
Reprezentanci Niemiec: Richard Speiser przed Matthiasem Kroegerem, byli najlepsi w niedzielnych, Międzynarodowych zawodach w bawarskim Pfaffenhofen. Trzeci był gorzowianin Zbigniew Suchecki.
Z uwagi na padający deszcz rozegrano tylko 12 wyścigów, a kolejność wyłoniono drogą losowania (rzut monetą). 7. lokatę zajął wychowanek toruńskiego klubu - Karol Ząbik (obecnie startuje w barwach Lotosu Gdańsk), a ostatnią (20.) lokatę zajął kolejny torunianin - Mateusz Lampkowski (obecnie Lotos).
Wyniki (czołówki): 1. Speiser - 11 (4,4,3), 2. Kroeger - 11 (4,3,4), 3. Suchecki - 11 (3,4,4); ... 7. Ząbik - 7 (4,3,u); 20. Lampkowski - 0 (0,u,0).

Niedzielne zawody "Goldhelmrennen" w niemieckim Parchim wygrał reprezentant gospodarzy - Enrico Janoschka - 14+5 pkt. (4, d,5,5), zwyciężając w finałowym wyścigu. Drugi był Niemiec Joerg Tebbe - 20+4 (5,5,5,5), a trzeci Jan Pape (Niemcy) - 15+3 (5,5,w,5). Dopiero 7. był Martin Smoliński (jeden z najlepszych, obecnie, zawodników naszych zachodnich sąsiadów) - 13 (4,2,3,4), który wygrał finał "B".

Wielokrotny mistrz świata na długim torze - Gerd Riss wygrał sobotnie zawody (długi tor) w niemieckim Dingolfing. Reprezentant gospodarzy zgromadził komplet 20 pkt. (5,5,5,5), wygrywając półfinał i finał. Drugą lokatę zajął Niemiec Bernd Diener - 16 (4,3,4,5), zwyciężając w półfinale (druga lokata w finale)> Trzecią pozycję zajął Brytyjczyk Glen Philips - 13 (3,3,3,4), który był drugi w półfinale (za Dienerem) i trzeci w finale.