Wioślarki Wisły Grudziądz drugie w Ratzeburgu. Malinowska i Grzebińska w mocnej "czwórce"

Redakcja
Dorota Grzebińska (KW Wisła Grudziądz) od dłuższego czasu należy do czołowych zawodniczek grudziądzkiego klubu Maryla Rzeszut
Katarzyna Malinowska i Dorota Grzebińska - wioślarki KW Wisła Grudziądz wywalczyły w czwórce podwójnej 2. miejsce w 58. Międzynarodowych Regatach Wioślarskich w Ratzeburgu. Zobaczcie zdjęcia także innych grudziądzkich wioślarek.

Podczas międzynarodowych regat w Ratzeburgu drugie miejsce zajęła i zdobyła srebro polska czwórka podwójna pań, w składzie której były wioślarki Wisły - Katarzyna Malinowska i Dorota Grzebińska, a wraz z nimi osadę tworzyły Joanna Śliwińska z Warszawy i Katarzyna Boruch z Wałcza. Wyprzedziła je tylko osada niemiecka.
Drugiego dnia regat polska czwórka podwójna z Dorotą Grzebińską w skaładzie (płynęły też w tej osadzie Klaudia Jedynak, Joanna Śliwińska i Katarzyna Boruch) wywalczyła 3. miejsce i brązowe medale. Pierwsze i drugie miejsce zajęły osady z Niemiec.
Na torze w Ratzeburgu poza silnymi osadami niemieckimi startowały także mocne ekipy m.in. Danii, Norwegii i Szwecji. Polska reprezentacja zdobyła łącznie 6 medali.

Marta Wieliczko (Wisła Grudziądz) i Kasia Zillmann (AZS UMK Toruń) ze złotem Pucharu Świata
W Ratzeburgu trenerzy młodzieżowej kadry Polski obserwowali zawodników w kontekście wyselekcjonowania reprezentacji na młodzieżowe mistrzostwa świata do 23 lat. Rozegrane zostaną w Bułgarii, na torze w Płowdiw od 19 do 23 lipca. Pojawi się tam 7-8 polskich osad. Grudziądzkie wioślarki mają szansę pojechać na te mistrzostwa świata.

Sportowe Podsumowanie Weekendu - odcinek 11.