- Już za moment, już za chwileczkę oddamy do użytku pierwszy włocławski parklet. Konstrukcja stanie u zbiegu ul. Kościuszki i Placu Wolności, a dokładnie na jednym miejscu parkingowym, co jest zgodne z ideą parkletu, której celem jest przede wszystkim przekształcenie przestrzeni dla aut w miejsce przyjazne pieszym - możemy przeczytać na facebookowym profilu Rewitalizacja Włocławek.
Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to parklet będzie do dyspozycji mieszkańców już na przełomie maja i czerwca. Przypomnijmy, że parklet powstał w ramach przedsięwzięcia "Rewitalizacja Gwoździarni - warsztaty budowania mebli z palet". Gwoździarnia otrzymała 2,5 tys. zł dotacji na ten cel w ramach mikrograntu.
We Włocławku zbudowali drewniany parklet [zdjęcia]
Parklety to miejsca rekreacji, powstają w miejscach zarezerwowanych do tej pory dla samochodów. To metalowo-drewniane konstrukcje.
Centrum Kultury Browar B. we Włocławku w 2019 roku świętowało 5 lat istnienia
